Polska

Tyle samo ofiar, co rok temu. Znacznie mniej pijanych kierowców

Polska

Wypadek w Tarnowie - cztery osoby trafiły do szpitala
tvn24Policja podaje statystyki wypadków i kontroli drogowych

Od piątku na polskich drogach zginęło 16 osób - wynika z policyjnych statystyk. Najwięcej, bo siedem - w wielkanocną niedzielę. Rannych odnotowano 232. W ciągu trzech ostatnich dni policjanci zatrzymali też 816 nietrzeźwych kierowców.

Jak poinformował w poniedziałek nadkom. Robert Horosz z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, w miniony weekend najwięcej zabitych w wypadkach drogowych było w niedzielę - życie straciło wówczas siedem osób, podczas gdy w sobotę - cztery, a w piątek - pięć.

Z kolei najwięcej wypadków i osób rannych odnotowano w Wielki Piątek - aż 91 w 70 wypadkach, podczas gdy w Wielkanoc - 86 rannych w 50 wypadkach, a w Wielką Sobotę - 55 osób w 42 zdarzeniach drogowych. W ciągu trzech ostatnich dni policjanci zatrzymali też 816 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej w sobotę - 307. W piątek było ich 279, a w niedzielę - 230.

Podobnie jak w rok temu

Jeśli porównać statystyki, wielkanocny długi weekend pod względem bezpieczeństwa na drogach jest na razie podobny do ubiegłorocznego - było wówczas tylu samo zabitych, nieco więcej wypadków, ale mniej rannych. Znacznie więcej w ub. r. było natomiast tych, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Od Wielkiego Piątku do Wielkiej Niedzieli w 2012 r. na drogach doszło do 186 wypadków, w których zginęło 16 osób, a 222 zostało rannych. Zatrzymano wtedy aż 1210 nietrzeźwych kierowców. Przed powrotami z wielkanocnych wyjazdów policjanci apelują o zachowanie rozwagi i jazdę zgodnie z przepisami. - Pogoda wymusza podwójną ostrożność - powiedział Horosz. Od piątku jest więcej patroli drogówki, szczególnie na wylotówkach, trasach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i tam, gdzie funkcjonariusze spodziewają się łamania przepisów.

Autor: //kdj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości