Twój Ruch bez Siwca. "Dziękuję mu, że odszedł"

Twój Ruch bez Siwca. "Dziękuję mu, że odszedł"
Twój Ruch bez Siwca. "Dziękuję mu, że odszedł"
tvn24
tvn24Janusz Palikot był gościem "Faktów po Faktach"

Nie sprawdziła się formuła połączenia postkomunistycznej lewicy i Ruchu Palikota - stwierdził w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu, komentując odejście z partii Marka Siwca. - To było połączenie wody z ogniem i ono dało zły rezultat i dla nich, i dla mnie - oświadczył.

Marek Siwiec ogłosił we wtorek, że odchodzi z Twojego Ruchu. Według niego partia realizuje autorski program swojego przewodniczącego Janusza Palikota.

"W takiej polityce nie ma dla mnie miejsca" - napisał polityk na swoim blogu.

Palikot: dziękuję, że odszedł

W "Faktach po Faktach" Palikot skomentował odejście Siwca z Twojego Ruchu. Jego zdaniem połączenie postkomunistycznej lewicy z "liberalno-lewicową nową formacją" nie sprawdziło się. - To było połączenie wody z ogniem i ono dało zły rezultat i dla nich, i dla mnie - oświadczył Palikot. - Oni odeszli, ja ogłosiłem dzisiaj plan dla Polski.

Podkreślił, że połączenie ugrupowań Europa+ z Ruchem Palikota "niczego nie dawało", a współpraca była "błędem".

I dodał: - Cenię go, dziękuję mu, że odszedł. Mówię zupełnie serio: dziękuję mu, że odszedł. Dziękuję za to, co zrobił, bo był życzliwym partnerem w tym projekcie.

Polityk, pytany, czy został sam po serii odejść z Twojego Ruchu oświadczył, że jego partia liczy 5 tys. członków. - Jedni odchodzą, drudzy przychodzą. Każdego dnia coś się dzieje. Trudno, żebyśmy rozpaczali nad tym - spuentował.

Twój Ruch bez Marka Siwca

Siwiec, b. wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, odszedł z SLD w 2012 r. Razem z Palikotem i Kwaśniewskim współtworzył koalicję Europa Plus Twój Ruch. Z jej list polityk startował w wyborach do europarlamentu w 2014 r.; koalicja znalazła się jednak poniżej progu wyborczego. W Twoim Ruchu Siwiec pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Z Twojego Ruchu w styczniu odszedł także Robert Kwiatkowski, bezpośrednim powodem według niego było kandydowanie lidera TR na prezydenta. Palikot we wtorek w Sejmie zaprezentował swój program wyborczy.

Autor: pk/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości