TVN24 | Polska

TVN7 z formalną decyzją o przedłużeniu koncesji. Dziękujemy widzom za wsparcie!

TVN24 | Polska

Autor:
red.
"Bawimy Was dalej!". Dziękujemy za Wasze wsparcie
"Bawimy Was dalej!". Dziękujemy za Wasze wsparcieTVN
wideo 2/4
TVN"Bawimy Was dalej!". Dziękujemy za Wasze wsparcie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla TVN7. W środę stacja dostała formalną decyzję w tej sprawie. Dziękujemy za państwa zaangażowanie w czasie przedłużonego procesu rekoncesji.

Decyzja KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN7 zapadła w piątek. Wniosek do Rady został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku. Na decyzję przyszło poczekać blisko 14 miesięcy.

W środę do stacji dotarła oficjalna dokumentacja w tej sprawie. Koncesja na nadawanie dla TVN7 została przedłużona na kolejne 10 lat, do 26 lutego 2032 roku.

Podobnie jak w przypadku stacji TVN24 - której odnowiono koncesję po 18 miesiącach oczekiwania - nie było żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak olbrzymie opóźnienie.

Dziękujemy!

W czasie przedłużającego się procesu rekoncesji, stawali państwo w obronie TVN7 i w mailach apelowali do KRRiT o przedłużenie możliwości nadawania. Rzeczniczka KRRiT mówiła o "licznych wnioskach, skargach czy uwagach widzów", które napływały w tej sprawie do Rady. Dziękujemy za państwa zaangażowanie!

TVN7

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. Blisko 30 proc. widzów ogląda go w telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo.

Treści produkowane przez TVN7 mają charakter lokalny. W 2021 roku aż 8 z TOP10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie. Programy wyprodukowane w Polsce wypełniają około 70 proc. całego czasu antenowego Siódemki. Kanał wspiera polskie firmy i inwestuje w Polsce, promuje polskie filmy poprzez pasmo polskich poniedziałków. Co roku 1,5 proc. przychodu grupy TVN Discovery zostaje odprowadzone do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wspierając polską kinematografię.

Autor:red.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości