TVN24: Sadurska, Łopiński, Szczerski i Kwiatkowski w kancelarii prezydenta Dudy

Polska

tvn24Adam Kwiatkowski, Krzysztof Szczerski, Maciej Łopiński i Małgorzata Sadurska w drużynie Andrzeja Dudy

Małgorzata Sadurska będzie szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. W gabinecie prezydenta mają znaleźć się również Maciej Łopiński, Krzysztof Szczerski oraz Adam Kwiatkowski.

Według informacji TVN24, oprócz Małgorzaty Sadurskiej, w składzie kancelarii Andrzeja Dudy znajdą się również Maciej Łopiński, który ma zostać szefem doradców prezydenta, Krzysztof Szczerski (minister ds. polityki zagranicznej) oraz Adam Kwiatkowski, który ma być szefem gabinetu prezydenta.

Posłowie PiS

Małgorzata Sadurska jest posłanką PiS. Od 1 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 była sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

Poseł PiS Krzysztof Szczerski, który obecnie doradza prezydentowi elektowi w sprawach zagranicznych, był wiceministrem w MSZ w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Poseł PiS Adam Kwiatkowski, który ma ma zostać szefem gabinetu prezydenta, był współpracownikiem byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którego kancelarii odpowiadał m.in. za przygotowywanie wizyt krajowych. Poseł jest zaangażowany m.in. w sprawy Polonii.

Maciej Łapiński jest posłem PiS oraz prezesem zarządu stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. W latach 2005-2010 był ministrem w kancelarii Lecha Kaczyńskiego.

6 sierpnia zaprzysiężenie

Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta dopiero po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym - w dniu, w którym upływa pięcioletnia kadencja Bronisława Komorowskiego, czyli 6 sierpnia.

Do czasu zaprzysiężenia, biura prezydenta elekta mieszczą się w udostępnionym przez MSZ pałacyku przy ul. Foksal.

Całe wystąpienie kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy z 7 lutego 2015 rokutvn24
wideo 2/35

Autor: js//tka / Źródło: tvn24