Polska

TVN Warszawa wystartowała

Polska

Aktualizacja:
Zespół prezenterów TVN Warszawa
TVN WarszawaZespół prezenterów TVN Warszawa

W poniedziałek punktualnie o 17.45 ruszyła stacja TVN Warszawa oraz portal internetowy tvnwarszawa.pl. Od dziś codziennie będą dostarczać informacji o życiu stolicy i jej mieszkańców. - Stacja jest skierowana zarówno do tych, którzy w stolicy się urodzili, jak i tych, którzy przyjechali tu, by pracować czy studiować - zapewnia szef kanału Maciej Maciejowski.

Stację TVN Warszawa można już oglądać w stołecznych sieciach kablowych i platformach cyfrowych.

Co znajdzie się na nowym kanale? - Informacja, rozrywka i poradnictwo, a wszystko z nastawieniem na "użyteczność" - tak według twórców TVN Warszawa wyglądać ma nowy kanał grupy TVN. Zespół liczy 80 osób. Redakcją informacyjną kieruje Patrycja Redo, poprzednio prowadząca m.in. "Fakty" TVN i "Prosto z Polski" TVN24. Natomiast redakcją rozrywkową kieruje Katarzyna Gawrońska.

W ramówce TVN Warszawa są też programy informacyjne, kulturalne i rozrywkowe. Wśród nich „Stolica” - codzienny serwis emitowany na żywo w trzech pasmach: porannym, popołudniowym i wieczornym.

Tak prezentują się reporterzy TVN Warszawa / TVN Warszawa 

W programie "Gość" pojawią się znani warszawiacy – ludzie, którzy mają wpływ na życie miasta, a „Miejski reporter” będzie współtworzonym przez widzów magazynem interwencyjnym. To tam warszawiacy będą mogli zgłosić wszystkie ciekawe, bulwersujące lub skupiające uwagę wydarzenia w swoim mieście.

Cenne informacje, wskazówki i porady

TVN Warszawa oferuje też serwis dla zmotoryzowanych: w programie „Ulice” przedstawiany będą szczegółowe relacje o sytuacji panującej na warszawskich ulicach. A „Prognoza Pogody” oraz „Klimat” podadzą nie tylko informacje o temperaturze, opadach i wietrze, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki i porady: jak ubrać dziecko do szkoły i jak zaplanować weekend w plenerze. W serwisach nie zabraknie również przeglądu prasy, w tym prasy dzielnicowej, a także informacji sportowych.

Swoim widzom TVN Warszawa proponuje także rozrywkę. Nadawany dwa razy dziennie „Rytm Miasta” ma być przewodnikiem po miejskich imprezach, cenach biletów i wejściówek. W magazynie „FIK” Dorota Zawadzka opowie, gdzie warto wybrać się z dzieckiem w weekend, a Tomasz Kin w programie „Kinetyka” przeprowadzi wywiady ze znanymi i lubianymi warszawiakami. Elizabeth Duda w magazynie „Goście, goście” przybliży widzom świat obcokrajowców mieszkających w stolicy, zaś Michał Ogórek w cyklu „Jest dobrze!” będzie zapewniał, że warszawiacy "nie mają na co narzekać". Oprócz tego w ramówce znalazły się programy kulinarne, o rynku nieruchomości, a także historyczny.

Portal dla Warszawy

Portal www.tvnwarszawa.pl to najnowsze informacje z Warszawy (TVN Warszawa) TVN Warszawa

TVN Warszawa to nie tylko stacja telewizyjna, ale również portal internetowy dostępny pod adresem www.tvnwarszawa.pl. Na portalu znajduje się aktualny wideoserwis, praktyczna prognoza pogody, mapa korków oraz multimedialne zapowiedzi najważniejszych wydarzeń. Zobaczycie, gdzie można wyjść wieczorem, jakie spektakle przygotowują warszawskie teatry czy gdzie zabrać dziecko, żeby się nie nudziło. Redaktorem naczelnym serwisu jest Tomasz Szymański - wcześniej związany z portalem tvn24.pl.

- Jesteśmy portalem informacyjno-społeczościowym, który nasi internauci będą mogli współtworzyć: pisać własne artykuły czy dodawać filmy. Wyróżni nas też liczba materiałów wideo. Codziennie pokażemy kilkadziesiąt filmów, zarówno materiały reporterów portalu, jak i stacji - mówi Szymański.

Szukaj w kablówkach i na platformach

TVN Warszawa dostępny jest we wszystkich dużych i średnich stołecznych sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych Cyfra+ oraz n. Zasięg techniczny kanału to 600 tys. gospodarstw, czyli ok. 1,5 miliona osób.

Źródło: TVN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN Warszawa

Pozostałe wiadomości