Polska

Tusk ze Schetyną. Tylko o czym i po co?

Polska

Aktualizacja:

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna odbyli rozmowę po wtorkowej premierze filmu "Czarny czwartek". O czym rozmawiali i czy naprawdę są w konflikcie? Odpowiedzi poszukiwała reporterka programu "Polska i Świat".

- Po premierze filmu „Czarny czwartek” odbyło się spotkanie Tuska ze Schetyną i powiem krótko: będzie dobrze - stwierdził poseł Jarosław Gowin.

Dyskusja to nic złego

Kamera TVN24 zarejestrowała chwilę przed premierą filmu "Czarny czwartek" na którym gościli premier i marszałek Sejmu. Był uścisk ręki. Ale co po seansie?

Podobno był konflikt między nimi? - dziennikarze podpytywali Tomasza Tomczykiewicza, szefa klubu PO. - Tylko podobno - odparł i nabrał wody w usta.

- Jeśli chodzi o Platformę, to wszystko ułoży się pozytywnie - zapewniał poseł Waldy Dzikowski. - PO się nie rozpada. Nawet jeśli jest dyskusja wewnętrzna, to o niczym złym nie świadczy - to z kolei Sławomir Neumann.

Komentator polityczny Michał Szułdrzyński nie ma wątpliwości: to zagranie pod publikę, które ma pokazać wyborcom, że PO jest jednym ciałem. - Nie wyobrażam sobie, żeby panowie mogli się pokłócić przed wyborami - mówi.

Prawdziwym testem dla skuteczności spotkań będzie marcowa rada polityczna, a konkretnie ostatnie dni przed spotkaniem rady. To wtedy mają zapaść decyzje o listach wyborczych.

Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości