Polska

"Tusk wpycha ludzi do dyskontów"

Polska

TVN24Hofman: Prezes powiedział prawdę o Biedronce

Rzecznik PiS broni wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że w Biedronce kupują najbiedniejsi. - Powiedział w tej sprawie prawdę - stwierdził Adam Hofman. I dodał: - To Donald Tusk i jego beznadziejna polityka gospodarcza wpycha ludzi do kupowania w dyskontach.

Zdaniem rzecznika PiS, coraz więcej Polaków kupuje w dyskontach, bo pogarsza się ich sytuacja materialna. I dlatego - w jego opinii - prezes PiS mówiąc, iż w Biedronce kupują najbiedniejsi powiedział prawdę. - Przecież kupujemy tam (w Biedronce - red.), bo mamy mniej pieniędzy i to boli - powiedział Hofman.

Rzecznik PiS zapewniał, że prezes PiS nie dzieli Polaków na biednych i bogatych. - Oni są podzieleni na biednych i bogatych, bo tak po prostu wygląda społeczeństwo. Żal tylko, że za Donalda Tuska przybywa biednych, a nie bogatych - skwitował Hofman.

O Biedronce na blogu

Z wypowiedzi na temat Biedronki tłumaczył się też prezes PiS. Na swoim blogu napisał, że najważniejsze dla niego było pokazanie, jak podstawową sprawą, a równocześnie coraz większym problemem dla wielu rodzin w Polsce stają się codzienne zakupy (zrobił w tym celu zakupy w osiedlowym sklepie).

Tymczasem - jak zastrzegł - uwaga mediów skupiła się jednak na jednym wypowiedzianym przez niego zdaniu - dotyczącym sieci dyskontów Biedronka.

Na słowa Kaczyńskiego natychmiast zareagowali politycy PO, twierdząc że dzieli Polaków na biednych i bogatych.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości