Polska

Tusk: Tego 13 grudnia Kaczyński też nie będzie internowany

Polska

"Jarosław Kaczyński też nie będzie internowany"
tvn24Donald Tusk był pytany o 13 grudnia podczas szczytu w Brukseli

- Tego 13 grudnia Jarosław Kaczyński też nie będzie internowany - tak premier Donald Tusk odpowiedział na pytanie o ocenę czynionej przez PiS analogii pomiędzy dniem wprowadzenia stanu wojennego, a obecną sytuacją w Polsce.

Premier Donald Tusk odpowiadał na pytania dziennikarzy w czwartek w Brukseli,gdzie uczestniczy w szczycie UE. - Widzę jedną analogię między tamtym 13 grudnia, a tym 13 grudnia - tego 13 grudnia Jarosław Kaczyński też nie będzie internowany - tak skomentował czynione przez PiS analogie między 13 grudnia 1981 a 13 grudnia 2012.

Marsz PiS

O godz. 18 przed pomnikiem Wincentego Witosa na pl. Trzech Krzyży w Warszawie rozpoczął się Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości organizowany przez PiS. Na początku manifestacji wygłoszono apel poległych i modlitwę za ofiary stanu wojennego. Głos zabrał Jarosław Kaczyński.

Demonstracja ma przejść Al. Ujazdowskimi do pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Pod oboma monumentami, a także pomnikami Ronalda Reagana, Stefana Grota-Roweckiego, Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego demonstranci mają złożyć kwiaty.

NPrzy pomniku Piłsudskiego głos mają zabrać prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wygłosi - jak mówi - swój przepis na Polskę, były senator Zbigniew Romaszewski oraz Zbigniew Sulatycki z "Naszego Dziennika" i Radia Maryja.

Autor: zś//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości