Polska

Tusk: prezydent znów chce powiedzieć "zadanie wykonane"

Polska

TVN24Tusk: Prezydent przekroczył kolejną granicę

- Prezydent usiłuje włączyć się w kampanię zastraszania, szantażu i brutalnego nacisku na PO, a to wystawia mu jak najgorszą ocenę - tak Donald Tusk skomentował wypowiedź Lecha Kaczyńskiego. Prezydent zdradził, że są podstawy do uchylenia immunitetów liderom PO.

Rozumiem Marcinkiewicza, że miał dość współpracy z PiS i ich politycznej nagonki. Jeślibędzie chciał odegrać aktywną rolę polityczną i będzie chciał współpracować z Platformą to PO jest dla niego otwarta. Donald Tusk

"Lewico głosuj na nas!"

Przebywający dziś w Krakowie Donald Tusk zaapelował też do sympatyków lewicy o głosy poparcia dla PO w nadchodzących wyborach. Przekonywał, że głos oddany na mniejszą partię, zostanie zmarnowany.

Szef PO podkreślił, że Platforma "jest po to, by Polacy nigdy więcej nie byli skazani na diabelską alternatywę", czyli wybór między "zepsutą do szpiku kości postkomunistyczną lewicą" a "radykałami pozbawionymi odpowiedzialności", jak określił PiS.

Marcinkiewicz mile widziany

Tusk skomentował też decyzję Kazimierza Marcinkiewicza o wystąpieniu z Prawa i Sprawiedliwości. - Rozumiem Marcinkiewicza, że miał dość współpracy z PiS i ich politycznej nagonki - powiedział. Szef PO dodał też, że jeśli były premier będzie chciał współpracować z Platformą Obywatelską to jest mile widziany.

Szef PO zapowiedział również, że PO złoży pozew przeciwko Tomaszowi Dudzińskiemu. Poseł PiS zwrócił się dziś do byłej posłanki PO Beaty Sawickiej, by powiedziała, co zrobiła z pieniędzmi, które wzięła jako łapówkę od agenta CBA udającego biznesmena. - To kompletny brak zachowania i manier - oburzał się Tusk.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24