Polska

"Tusk prawie jak Midas. Czego nie tknie, zmienia w Rycha, Zbycha i Katar"

Polska

TVN24Politycy oceniają rząd PO-PSL

- Wszyscy koledzy tu siedzący zazdroszczą PO, bo chcieliby mieć takie wyniki po dwóch latach - puszył się w "Kawie na ławie" europoseł PO Sławomir Nitras. - Za rządów PO wydarzyły się dwa cuda: cud w Sokółce oraz ten cud objawiony przez Sławomira Nowaka, który powiedział, że Donald Tusk jest dotknięty palcem bożym – ironizował poseł SLD Jerzy Wenderlich.

CZYJAJ RAPORT: WWW.TVN24.PL/2LATA

- Jest jedna kompromitacja – bezkompromisowo ocenił dwulecie rządu PO-PSL Jacek Kurski. Europoseł PiS rozpoczął wyliczankę klęsk rządu: budowę autostrad, zapaść w stoczniach, sprawę podwyżek dla nauczycieli i służb mundurowych, czy walkę z korupcją.

Jacek Kurski o Donaldzie Tusku, który "jest odwrotnością króla Midasa"TVN24

– Donald Tusk tak walczy z korupcją, że walczy z tymi, którzy walczą z korupcją. Unicestwia w ten sposób CBA – kontynuował Kurski. W ocenie europosła, premier "jest odwrotnością króla Midasa, który czego się dotknął, to zamieniał w złoto". - Czego się nie dotknie, zamienia się w Rycha, Zbycha, Katar i rozmowy na cmentarzu – powiedział Kurski nawiązując do tzw. afery hazardowej i kwestii nieudanej sprzedaży stoczni inwestorowi katarskiemu.

"Wszyscy koledzy tu siedzący zazdroszczą PO"

- Wszyscy koledzy tu siedzący zazdroszczą PO, bo chcieliby mieć takie wyniki po dwóch latach – mówił z kolei Sławomir Nitras. Europoseł PO komentował w ten sposób pomyślne dla jego partii wyniki sondaży.

Jerzy Wenderlich o cudach POTVN24

Jego zdaniem, to potwierdza, iż Polacy doceniają działania PO – chociażby fakt, iż Platforma "wprowadziła atmosferę pewnego spokoju w polityce". Nitras zwracał też uwagę na to, że "Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, któremu udało się uniknąć recesji". – W każdym ze wskaźników, w jakim chcielibyście robić ranking, pomimo kryzysu Polska poszła do przodu – zwrócił się do przeciwników politycznych Sławomir Nitras.

Wtórował mu koalicyjny kolega Jarosław Kalinowski z PSL. – Rok temu piętnowano nasz rząd, że jest w szarym ogonie pod względem wykorzystania funduszy europejskich. Dziś jest na pierwszym – mówił Kalinowski. Europoseł PSL dodał, że do sukcesów rządu można zaliczyć: dokończenie reformy emerytalnej, politykę zagraniczną, inwestycje na drogach czy dobre wskaźniki gospodarcze w czasach kryzysu.

– Dużym minusem było natomiast to, że rządowi i koalicji nie udała się ustawa o mediach publicznych – mówił polityk PSL. Dodał też, że porażką rządu jest też brak wprowadzenia ustawy zasadniczo zmieniającej strukturę służby zdrowa.

"Tyle to ja po papierosy do kiosku biegałem"

- Za rządów PO wydarzyły się dwa cuda: cud w Sokółce oraz ten cud objawiony przez Sławomira Nowaka, który powiedział, że Donald Tusk jest dotknięty palcem bożym – oświadczył z kolei poseł SLD Jerzy Wenderlich.

Polityk lewicy potwierdził, że prawdziwe były informacje rządu o wzroście PKB. – Rzeczywiście, PKB jest wyższy. Ludzie powinni więc odczuwać wyższy standard życia – mówił Wenderlich. A tymczasem – argumentował poseł – w rankingu standardu życia, "Polacy spadli o 5 czy 7 pozycji". – Ludziom powinno się żyć lepiej, a pokazuje to, że standard życia spadł – ocenił.

Wenderlich zwrócił się również do Jacka Kurskiego, który ganił rząd za brak autostrad. – Jak wy rządziliście, to zbudowaliście 800 metrów autostrady. Tyle to ja po papierosy do kiosku biegałem – powiedział poseł SLD.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24