Tusk: Kiszczak mógłby się uczyć od Kaczyńskiego

Aktualizacja:

- Nie ma dnia, w którym werdykt sądu nie potwierdza: PiS to partia, która oparła kampanię na kłamstwach i oszczerstwach – grzmiał na konwencji Białymstoku Donald Tusk. – Generał Kiszczak mógłby się uczyć od Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego – dodał.

Kampania ma się ku końcowi, na konwencjach wyborczych padają coraz ostrzejsze słowa. Lider PO w Białymstoku porównał rządy PiS do ostatnich rządów komunistycznych – na korzyść tych ostatnich.

- W roku 89. w pierwszych częściowo wolnych wyborach dostaliśmy szansę odebrać władzę komunistom. Oni wiedzieli, że ją stracą. I mimo to w roku 89. nawet tamta władza, mimo że dysponowała archiwami, taśmami, podsłuchami, nie odważyła się ich użyć wobec opozycji. Kiszczak mógłby się uczyć od Kaczyńskiego i Kamińskiego – grzmiał Tusk.

Jak dodał, każdy, kto chce przekonać Polaków za pomocą „intrygi i kłamstwa”, przegrywa wybory. - Tak jak Kiszczak i Jaruzelski pożegnali się z władzą, pożegna się i Kaczyński – zapewniał lider PO. Towarzyszyły mu gromkie brawa.

„Eksportujemy najcenniejszy towar – młodych i przedsiębiorczych” Na początku konwencji nie zabrakło słów skierowanych specjalnie do białostoczan. - Duch i ludzie Podlasia towarzyszą mi od początku kampanii. Nasza kampania zaczęła się w Londynie, od śniadania w mieszkaniu emigrantów z Podlasia – mówił Tusk.

W roku 89. nawet tamta władza, mimo że dysponowała archiwami, taśmami, podsłuchami, nie odważyła się ich użyć wobec opozycji. Kiszczak mógłby się uczyć od Kaczyńskiego i Kamińskiego Donald Tusk

Zdaniem lidera PO, emigranci zrozumieli, że „gospodarka liberalna daje szansę i miejscowym, i przejezdnym”. - Oni pokazali, że ludzie szukając szczęścia i satysfakcji wybierają ten sam kierunek – ze Wschodu na Zachód, z socjalizmu do liberalizmu, z biurokracji do wolności gospodarczej – zapewniał polityk.

Właśnie takie brytyjskie i irlandzkie standardy - według Tuska - Platforma będzie wprowadzać w Polsce. - Eksportujemy to, co najcenniejsze – młodych, pracowitych ludzi. Ta emigracja musi mieć szczęśliwy finał: ich powrót. I będzie miała, o ile wykorzystamy szansę 21 października. Ja wierzę, że ją wykorzystamy – zagrzewał zwolenników PO polityk.

„PiS prowadzi kampanię oszczerstw i kłamstw” - Dlatego potrzebujemy waszej pomocy – dodał. - Trzeba pokazać, jak ważne są pozytywne argumenty, i jak nikczemne są haki. Kto nie ma argumentów, sięga po pałkę, policję, służby i podporządkowane media publiczne. Premier i Kamiński używają aparatu państwowego wobec opozycji – grzmiał lider PO.

Nawiązując do afery posłanki Sawickiej, którą CBA nagrała podczas przyjmowania łapówki, Tusk stwierdził: - PiS w ciągu 2 lat doprowadził służbę zdrowia do ruiny. Trzeba było przesłonić tą prawdę, i przerzucić odpowiedzialność na opozycję – i dlatego sięgnięto po podsłuchy, po CBA i prokuraturę.

PiS w ciągu 2 lat doprowadził służbę zdrowia do ruiny. Trzeba było przesłonić tą prawdę, i przerzucić odpowiedzialność na opozycję – i dlatego sięgnięto po podsłuchy, po CBA i prokuraturę tusk

- Dziś jest kolejny dzień, gdy PO wygrywa trzy kolejne procesy przeciw oszczerstwom PiS. Nie ma dnia, w którym werdykt sądu nie potwierdza: PiS to partia, która oparła kampanię na kłamstwach i oszczerstwach – uważa Tusk.

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości