Polska

Tusk codziennie patrzy na odlatującą kaczkę

Polska

Wojciech BojanowskiSprawdzamy w jakich warunkach pracuje premier

Niewiele osób w Polsce może się dowiedzieć, którędy przechadza się premier, gdzie wypoczywa i je śniadanie. To tajemnice pilnie strzeżone przez Biuro Ochrony Rządu. My pokazujemy tyle, na ile nam pozwolono.

Sekretarka premiera również chce zachować anonimowość. O tym, że pracuje w kancelarii, nie wiedzą nawet jej znajomi. Mówi im, że pracuje w administracji. Jest trzecią najważniejszą sekretarką w Polsce. Pierwsza to sekretarka prezydenta, druga pomaga marszałkowi Sejmu. Choć mówi, że pracuje w kancelarii już prawie 20 lat - trudno w to uwierzyć. Biorąc pod uwagę to, jak młodo wygląda - musiałaby zacząć pracować jeszcze w przedszkolu.

Palmy i AGD

Dwa kineskopowe telewizory i wysokiej klasy wieża Hi-Fi mogą dostarczać premierowi rozrywki TVN24.pl

Do dyspozycji premiera jest kilka przestronnych sal. Jedne na bardziej oficjalne spotkania, inne na spotkania towarzyskie i kameralne. W tych drugich stoją wygodne skórzane kanapy, telewizor i wysokiej klasy wieża HiFi.

Anonimowi informatorzy powiedzieli nam, że od czasów Hanny Suchockiej w kancelarii niewiele się zmieniło. W sekretariacie od czasów Marcinkiewicza pojawił się cykas - droga, egzotyczna palma.

Szuwary na ścianie

"To jest cycas - czyta się chyba cykas"- tłumaczono nam w kancelarii TVN24.pl

Przestronny gabinet, gdzie pracuje premier również jest pełen roślin. Skórzany fotel biurowy premiera jest bardzo wygodny. Na biurku, gdzie stoją aż cztery telefony leży otwarty na tygodnik "Przekrój" - otwarty na stronie z rysunkiem Marka Raczkowskiego. Naprzeciw biurka obraz: Jezioro, szuwary i odlatująca kaczka.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Bojanowski