Polska

Turysto, zapomnij o "last minute"

Polska

Aktualizacja:
 
TVN24Ceny wycieczek wzrosną nawet o 10 procent

Wakacje pod palmami za 1,2 tys. zł to już przeszłość - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Biura podróży zapowiadają podwyżki cen zagranicznych wyjazdów.

Taka będzie konsekwencja nowych przepisów o usługach turystycznych, które wchodzą w życie od najbliższego piątku. Zgodnie z nimi, biura podróży będą musiały nawet w przypadku niewypłacalności zapewnić klientom nie tylko powrót do kraju, lecz także zwrot pobranych od nich zaliczek na poczet przyszłych wyjazdów.

W praktyce oznacza to podniesienie wysokości gwarancji ubezpieczeniowych. Rozporządzenie do ustawy ma określić o ile. Branża spodziewa się jednak, że suma gwarancji wzrośnie dwukrotnie - pisze "Dziennik".

Ceny wzrosną nawet o 10 proc.

Podwyżki odbiją się na klientach. Biura podróży, które obecnie opracowują katalogi na lato 2011 r. zapowiadają, że ceny w nich będą przynajmniej o 5-10 proc. wyższe niż w tym roku.

Branża nie wyklucza także ograniczenia oferty na przyszły rok. To kolejna zła wiadomość dla klientów, bo mniej wycieczek w sytuacji utrzymania popytu oznacza nie tylko kolejny wzrost cen, ale też brak ofert last minute.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości