TVN24 | Polska

Trzecia dawka dla dzieci coraz bliżej. Minister podał spodziewany termin wystawienia skierowań

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Trzecia dawka dla dzieci coraz bliżej. Minister podał spodziewany termin wystawienia skierowań
Trzecia dawka dla dzieci coraz bliżej. Minister podał spodziewany termin wystawienia skierowańTVN24
wideo 2/21
TVN24Trzecia dawka dla dzieci coraz bliżej. Minister podał spodziewany termin wystawienia skierowań

Minister Adam Niedzielski mówił o trzeciej dawce szczepionki dla dzieci od 11. roku życia. - Jeśli będzie pozytywna decyzja Europejskiej Agencji Leków, to w przyszłym tygodniu będziemy wystawiali skierowania - zapowiedział Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany w piątek na konferencji prasowej między innymi o to, kiedy można spodziewać się możliwości podania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dzieciom i młodzieży.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- W przyszłym tygodniu będziemy mieli bardzo ważne wydarzenie w postaci dopuszczenia przez EMA (Europejską Agencję Leków) szczepień dla dzieci. Mówię tutaj o grupie najpierw 16-17, a potem grupie od 11. do 15. roku życia - przekazał.

Niedzielski: nie będziemy czekali na potwierdzenie KE

EMA ma w poniedziałek podjąć decyzję w kwestii 16-17-latków i w czwartek - dla grupy w wieku 11-15 lat. - Jeżeli tam będą pozytywne decyzje EMA, to my nie będziemy nawet czekali na potwierdzenie Komisji Europejskiej, tylko odpowiednio we wtorek i w piątek zaczniemy wystawiać skierowania, a wystawienie skierowania w gruncie rzeczy oznacza, że każdy z państwa może swoje dziecko zapisać na odpowiednie szczepienie - dodał.

W drugiej połowie maja ubiegłego roku w Polsce ruszyły szczepienia młodzieży w wieku 16 i 17 lat, a kilka tygodni później wśród dzieci w wieku 12-15 lat. Oznacza to, że niektórzy z nastolatków mają paszporty covidowe ważne już od 6-7 miesięcy. Dzieci nie mogą być jeszcze szczepione dawką przypominającą.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości