Polska

Trzaskowski szefem sztabu PO, Mucha rzecznikiem kampanii

Polska

TVN 24Cezary Tomczyk, Rafał Trzaskowski i Joanna Mucha

Kto zostanie szefem sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej? Z informacji Katarzyny Kolendy-Zaleskiej wynika, że stanowisko to zajmie Rafał Trzaskowski. Pojawiają się także spekulacje dotyczące tego, kto zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską na stanowisku rzecznika rządu.

Politycy Platformy po przegranych wyborach prezydenckich jednym głosem mówili, że partia potrzebuje odświeżenia i nowego otwarcia, którą mają zagwarantować młode twarze. Wygląda na to, że PO zaczyna wcielać nową taktykę w życie.

W najbliższą sobotę, 20 czerwca w Warszawie odbędzie się konwencja partii, na której przedstawiony zostanie program, z jakim PO pójdzie do jesiennych wyborów parlamentarnych. To właśnie w sobotę poznamy prawdopodobnie nazwisko szefa sztabu wyborczego PO.

Z informacji reporterki "Faktów" TVN Katarzyny Kolendy-Zaleskiej wynika, że będzie to 43-letni wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. W 2009 r. jako nieznany szerzej kandydat startował do Parlamentu Europejskiego. Dzięki swojej kampanii, skupionej głównie wokół mediów społecznościowych, odniósł sukces. Poparli go też m.in znani artyści, aktorzy, celebryci.

Z informacji Kolendy-Zaleskiej wynika także, że była minister sportu i turystyki Joanna Mucha ma być rzecznikiem kampanii.

Nowy rzecznik rządu

Wiadomo już, że także rząd Ewy Kopacz będzie potrzebował nowego rzecznika. Ze stanowiska odejdzie bowiem Małgorzata Kidawa-Błońska. W poniedziałek zarząd PO rekomendował jej kandydaturę na stanowisko marszałka Sejmu. Ma zastąpić Radosława Sikorskiego. Powołanie nowego marszałka nastąpi na najbliższym posiedzeniu Sejmu, 23-25 czerwca.

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że nowym głosem gabinetu Ewy Kopacz zostanie 31-letni Cezary Tomczyk. To absolwent nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę polityczną rozpoczął jako radny Rady Miejskiej w Sieradzu. Od 2007 roku jest posłem PO.

Według gazety nominacja dla Tomczyka miała być warunkiem, który postawił, odchodząc z rządu, minister sportu Andrzej Biernat, szef regionu łódzkiego PO i dotychczasowy lider listy sieradzkiej w wyborach do Sejmu.

Na stanowisko rzecznika rządu brany był także pod uwagę Jakub Rutnicki, który był zaangażowany w kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego. Według portalu 300polityka.pl niewykluczone, że Rutnicki zostanie teraz twarzą sejmowego klubu PO.

Autor: db/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Raporty: