Audyt w kolejnej ze służb specjalnych

tvn24Audyt w Agencji Wywiadu

Trwa audyt otwarcia w Agencji Wywiadu. Audyty we wszystkich służbach specjalnych zapowiedział w listopadzie minister, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Gabinet Szefa Agencji Wywiadu poinformował PAP, że audyt pokaże stan AW na dzień 19 listopada 2015 r. "Decyzją p.o. szefa Agencji Wywiadu płk. Grzegorza Małeckiego powołany został zespół do przeprowadzenia kontroli stanu faktycznego istniejącego w zakresie funkcjonowania Agencji Wywiadu, według stanu na dzień 19 listopada 2015 r." - podał gabinet szefa AW. Okres wyznaczony na pracę zespołu jeszcze nie upłynął, a jego ustalenia zostaną przekazane uprawnionym podmiotom - dodała Agencja.

Audyt także w innych służbach

Również w służbach wojskowych Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego trwa audyt otwarcia, jednak służby ani MON nie informują o jego przebiegu. - Zgodnie z obowiązującymi w Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego regulacjami informacje o charakterze wewnętrznym nie podlegają ogłoszeniu - przekazał rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz. W ABW audyt ma się zakończyć do końca lutego. W CBA termin zakończenia prac to druga połowa lutego. W AW premier Beata Szydło krótko po objęciu urzędu odwołała szefa Agencji gen. Macieja Hunię, powierzając pełnienie obowiązków Małeckiemu. Do zmian doszło też w innych służbach - w ABW gen. Dariusza Łuczaka zastąpił prof. Piotr Pogonowski. W CBA Pawła Wojtunika zastąpił, jako p.o. szef Ernest Bejda. W wojskowych służbach szefa SKW gen. Piotra Pytla zastąpił p.o. szef Piotr Bączek, a w SWW gen. Radosława Kujawę - płk Andrzej Kowalski.

Autor: kło/ja / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości