Polska

Trump w Warszawie powie to, czego "nie powiedział w Brukseli"

Polska

[object Object]
Donald Trump w limuzynie tvn24
wideo 2/26

Trzeba trzymać kciuki, żeby po impulsie politycznym, jakim jest wizyta amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, nastąpiły konkrety - powiedział Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W TVN24 mówił także, czego spodziewa się po przemówieniu Trumpa na placu Krasińskich.

- To będzie bardzo ważne przemówienie ze względów programowych, pierwsze przemówienie dotyczące polityki zagranicznej Donalda Trumpa, które ustawi prawdopodobnie linię jego polityki w przyszłości na całą kadencję - powiedział Dębski.

Jego zdaniem Trump "wspomni o Sojuszu Północnoatlentyckim i o tym, o czym nie powiedział w Brukseli".

- To jest jeden z powodów, dla którego przyjeżdża do Warszawy. Został popełniony błąd w Brukseli i trzeba go gdzieś naprawić - ocenił. - Polska stworzyła bardzo dobrą okazję, aby prezydent Stanów Zjednoczonych mógł swój wizerunek [poprawić - red.] oraz swój przekaz polityczny zaadresować.

Trump w Polsce

Prezydent USA przyleciał do Warszawy w środę późnym wieczorem.

W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na placu Krasińskich.

Będzie to 14. wizyta amerykańskiego prezydenta w Polsce. W ciągu roku kalendarzowego odwiedzi Polskę dwóch urzędujących prezydentów Stanów Zjednoczonych. W zeszłym roku w lipcu na szczycie NATO w Warszawie gościł ówczesny prezydent Barack Obama.

Cała rozmowa ze Sławomirem Dębskim, szefem PISM
Cała rozmowa ze Sławomirem Dębskim, szefem PISMtvn24

Autor: pk/sk / Źródło: TVN24, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości