Polska

Trawka Tuska nie szkodzi PO

Polska

TVN24.plPO wciąż wysoko w sondażach

Ani wyznanie o grzechach młodości, ani "turystyczna" podróż premiera do Ameryki Południowej nie zaszkodziła popularności PO. Poparcie dla Platformy deklaruje 56 procent badanych - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej.

Platforma ciąż ma ponad 30 punktów proc. przewagi nad PiS (24 procent poparcia). I wciąż liczą się tylko te dwie partie. Na wejście do Sejmu szanse mają jeszcze PSL i SLD (po 6 proc.). Reszta partii - LPR, demokraci, Samoobrona i SdPl mają od 1 do 2 proc. poparcia. Sondaż przeprowadził PBS 23-25 maja, próba reprezentatywna 1039 osób.

Z kolei w sondażu CBOS o zaufaniu i nieufności do polityków, przeprowadzonym jeszcze przed wyjazdem premiera do Peru i Chile i przed ogłoszeniem, że palił kiedyś trawkę, Donald Tusk wyraźnie prowadził. W porównaniu z kwietniem zyskał 3 punkty proc. Za premierem - głównie politycy koalicji: szef MSZ Radosław Sikorski, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wicepremier Waldemar Pawlak. Piąty był prezydent Lech Kaczyński, który od kwietnia zyskał 4 punkty proc.

Największą nieufność budzili szef Radia Maryja Tadeusz Rydzyk, b. premier z SLD Leszek Miller oraz b. premier z PiS Jarosław Kaczyński. (CBOS, 9-12 maja, próba reprezentatywna 1116 osób)

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości