Polska

Tomasz Lis kandydatem na szefa "Dziennika"

Polska


Tomasz Lis kandydatem na szefa "Dziennika". Kierownictwo koncernu Axel Springer rozważa zmianę na stanowisku redaktora naczelnego gazety - informuje branżowy serwis internetowy miesięcznika "Press".

Jak wynika z informacji "Presserwis", centrala Axela Springera w Hamburgu jest już po wstępnych rozmowach z Tomaszem Lisem. Kierownictwo koncernu zna go z wcześniejszych spotkań, gdy Lis był jeszcze w zarządzie Telewizji Polsat, a Springer prowadził rozmowy z szefami stacji o kupnie części udziałów w niej.

Teraz Axel Springer zaproponował Lisowi przejęcie kierownictwa nad "Dziennikiem". Przy czym rozważane są różne scenariusze: że Tomasz Lis zostaje naczelnym "Dziennika", a Robert Krasowski pierwszym zastępcą bądź szefem dodatku "Europa", albo że Lis otrzyma stanowisko wydawcy "Dziennika" i w ten sposób będzie sprawował nadzór nad gazetą.

Ponadto miałby wejść do zarządu Axel Springer Polska. Jeżeli bowiem Springer kupi udziały w Polsacie, będzie potrzebował w polskim oddziale osoby znającej się na rynku telewizyjnym. Według informacji "Presserwis" nie zmieni się za to redaktor naczelny należącego też do Axel Springer ”Faktu”, którym jest Grzegorz Jankowski (pełni też funkcję wydawcy "Dziennika").

Rzeczniczka prasowa koncernu Edda Fels pytana o Lisa powiedziała, że nie komentuje spekulacji. Podobnie zareagował redaktor naczelny "Dziennika" Robert Krasowski: - Nie komentuję plotek – powiedział tylko. Ale w warszawskiej siedzibie Axel Springer mówi się o rozmowach wydawnictwa z Lisem. Potwierdzają je także znajomi dziennikarza. On sam zapytany o sprawę poprosił o telefon później, ale już go nie odebrał.

Źródło: "Presserwis"