Polska

Toksyczny pożar opanowany

Polska

Aktualizacja:
Toksyczny dym nad Rzeszowem
TVN24Toksyczny dym nad Rzeszowem

Strażakom udało się ugasić pożar hurtowni chemicznej w Rzeszowie. Budynek spłonął doszczętnie. Nie ma ofiar ani rannych. Straty wyniosły około 1,2 mln złotych.

Film internauty Tomasza Grodeckiego
Film internauty Tomasza Grodeckiego

Z pożarem walczyło 35 jednostek straży pożarnej i ponad 100 strażaków.

- To było piekło - opowiada o akcji rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej Marcin Betleja. - Ogień był tak duży, że strażacy nie mogli zbliżyć się do płonącego budynku na kilkanaście metrów. Przyznaje jednak, że pożar udało się opanować bardzo szybko, bo strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia.

Zdjęcie internauty Krzysztofa Cebulaka 

Do domów wrócili już mieszkańcy pobliskich budynków. Decyzje o ich ewakuacji podjęto po badaniach inspekcji ochrony środowiska, która stwierdziła podwyższone stężenie tlenku węgla.

Zdjęcie internauty Marcina Kozaka 

Pożar wybuchł po godz. 10. Ogień zajął magazyny z farbami, lakierami i wykładzinami. Jak poinformował Marcin Betleja, straty spowodowane przez ogień sięgają 1,2 mln zł. - Straty w towarze wyniosły prawie 1 mln zł, dodatkowo spaliła się hala magazynowa wartości 200 tys. zł. W trakcie pożaru spłonęła też składowana w hali wykładzina podłogowa - powiedział Betleja.

Strażacy uratowali mienie o wartości ponad 8 mln zł.

Internauci tvn24.pl przesłali nam film i zdjęcia płonącej hali.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POŻARU

as

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości