Polska

"To, co robi Kopacz, to cyrk obwoźny"

Polska

"To, co robi Kopacz, to cyrk obwoźny"
Jacek Kurski we "Wstajesz i wiesz" o premier Kopacz

Ewa Kopacz udaje, że rządzi. To, co robi ona i jej sztab, to cyrk obwoźny - mówił we "Wstajesz i wiesz" Jacek Kurski ze Zjednoczonej Prawicy. Skrytykował premier m.in. za działania ws. dopalaczy.

Kurski przekonywał, że objazd Kopacz po kraju i wyjazdowe posiedzenia rządu to gigantyczna operacja socjotechniczna, której jeszcze nie było. - To, co robi pani Kopacz i jej sztab to cyrk obwoźny i sprowadzenie polityki do czystej cepelii - ocenił Kurski.

- Mam wrażenie, że obwoźne posiedzenia rządu to jest jakiś kabaret. To posiedzenia rady nadzorczej Banku Zbożowego prezesa Dyzmy. Dyzma miał dyrektora Krzepickiego, teraz jest nim Michał Kamiński, który szepce coś od czasu do czasu pani premier - dodał.

W opinii Kurskiego, "ubaw" z takiej formy kampanii mają sztabowcy i politycy PO. - Są oczywiście sterroryzowani, bo ona (Kopacz - red.) ma olbrzymią władzę, władzę długopisu, może ich wszystkich wyrzucić z listy, kabaret więc trwa, ale to nie ma nic wspólnego z powagą państwa - stwierdził polityk Zjednoczonej Prawicy.

"Udaje, że rządzi"

Skrytykował m.in. deklaracje Kopacz, że ws. imigrantów. Polska ma przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców. W opinii Kurskiego, Kopacz "klepie" wszystko to, co karze jej szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Kurski negatywnie ocenił też działania rządu ws. dopalaczy.

- Pani Kopacz robi dobrą minię do złej gry, a pięć lat temu wmawiała nam, że mamy najlepszą ustawę antydopalaczową w Europie. Dziś umierają ludzie, a pani Kopacz chce jeszcze na tym zbijać kapitał polityczny. Jakim cyrkiem obwoźnym jest ten Monty Python jeżdżący po Polsce z dyrektorem Krzepickim - Kamińskim i pani Kopacz, która udaje, że rządzi, a robi obwoźny sztab wyborczy - stwierdził Kurski.

Z sondażu Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że 39 proc. badanych jest zdania, że obecna szefowa rządu byłaby lepszą premier (wzrost o pięć punktów procentowych). Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło sprawdziłaby się w tej roli według 36 proc. ankietowanych (spadek o siedem punktów procentowych).

Autor: MAC/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości