Polska

Tir runął z mostu

Polska

Tir runął z mostu
TVN24Tir runął z mostu

Dwukrotnie w ciągu najbliższej doby zamykana będzie droga krajowa nr 69 w Łodygowicach (Śląskie) między Bielskiem-Białą a Żywcem. Wszystko przez usuwanie skutków nocnego wypadku ciężarówki z ładunkiem 24 ton gwoździ, która spadła z tymczasowego mostu do rzeki.

W poniedziałek późnym wieczorem, ok. godz. 23, tir przejeżdżał przez tymczasowy drewniany most na rzece Żylica w Łodygowicach - na wysokości nowo budowanego mostu w ciągu głównej trasy z Bielska-Białej do Żywca. Na oblodzonej nawierzchni ciężarówka z naczepą załadowaną 24 tonami gwoździ straciła przyczepność, przełamała drewnianą barierę i wpadła do rzeki. Kierowca był trzeźwy - z niegroźnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Tir w rzece

W rzece pozostała przewrócona na bok ciężarówka. Jej wyjęcie nie będzie łatwe: najpierw we wtorek na miejsce wypadku przyjedzie dźwig z elektromagnesem, który ma zebrać rozsypany ładunek z naczepy. W nocy przyjechać ma tam inny dźwig, który wyciągnie już sam ciągnik i naczepę.

W tym czasie ruch z drogi nr 69 będzie kierowany równoległą drogą przez centrum Łodygowic. Jednak objazdem będą mogły przejechać samochody osobowe i busy. Ciężarówki i większe autobusy będą musiały zaczekać na otwarcie głównej trasy. Policja apeluje do kierowców o cierpliwość przy spodziewanych korkach.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości