Polska

Theresa May dla "Faktów" TVN: chcę być w stanie dać gwarancje mieszkającym tu Polakom

Polska

Theresa May: Doceniam wkład Polaków i obywateli UE w naszą gospodarkę
Fakty TVNTheresa May w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN

- Doceniam wkład obywateli Unii Europejskiej i Polaków w brytyjską gospodarkę i społeczeństwo. Chcę zagwarantować prawa Polakom i obywatelom innych krajów Unii żyjących w Wielkiej Brytanii, ale chcę mieć też pewność, że zagwarantowane zostaną prawa Brytyjczyków żyjących w krajach członkowskich Unii - powiedziała w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

- Chciałabym dojść do porozumienie w tej sprawie już na wczesnym etapie negocjacji z Unią, bo ludzie zasługują na to, by mieć pewność co do swojej przyszłości - mówiła premier May.

- Chcę powiedzieć jasno: nie podpiszemy się pod czymkolwiek. Jeśli to będzie złe porozumienie, to nie zaakceptujemy go, ale jestem przekonana, że w interesie Wielkiej Brytanii, Polski i innych krajów członkowskich jest, abyśmy uzgodnili warunki pozytywnego partnerstwa w przyszłych relacjach Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską. To leży w naszym wspólnym interesie gospodarczym, ale nie tylko - podkreślała May. - Chcę optymistycznej przyszłości dla globalnej Wielkiej Brytanii i chcę być w stanie dać gwarancje mieszkającym tu Polakom, ale chcę też mieć pewność, że nasi obywatele również je otrzymają - mówiła "Faktom" TVN.

May o Brexicie

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May we wtorek przedstawiła priorytety negocjacyjne w procesie wyjścia jej kraju z Unii Europejskiej. Szefowa rządu w Londynie mówiła między innymi o kontroli imigracji.

Według jej zapowiedzi jedną z kluczowych zasad, które będą przyświecać brytyjskiemu rządowi w trakcie negocjacji z Brukselą, będzie zachowanie spójności Zjednoczonego Królestwa i wspólnego podejścia krajów wchodzących w jego skład, w tym Szkocji.

Zapowiedziała także, że będzie chciała zawrzeć nowe porozumienie z UE o wolnym handlu, zastrzegając, że nie oznacza to członkostwa Wielkiej Brytanii we wspólnym rynku.

May: chcę zagwarantować prawa Polakom, ale też Brytyjczykom w krajach UE
May: chcę zagwarantować prawa Polakom, ale też Brytyjczykom w krajach UEFakty TVN

Autor: kło\mtom / Źródło: Fakty TVN, Fakty z zagranicy

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości