TVN24 | Polska

Turysta potknął się i spadł z 300 metrów. Wypadek w Tatrach

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Turysty poszukują w Tatrach
Turysty poszukują w TatrachGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Tatrach

Podczas schodzenia ze szczytu Bystrej (Słowacja) w Tatrach Zachodnich polski turysta potknął się i spadł z wysokości około 300 metrów po oblodzonym zboczu. Na ratunek poszkodowanemu ruszyli słowaccy ratownicy.

O zdarzeniu poinformowała Horska Zachranna Slużba, słowacki odpowiednik TOPR. Turysta z poważnymi obrażeniami został przewieziony helikopterem do szpitala w Popradzie.

32-letni Polak podczas zejścia ze szczytu Bystrej w Tatrach Zachodnich potknął się i spadł około 300 metrów po oblodzonym zboczu. Upadek spowodował poważne obrażenia nogi, rąk, barków oraz licznych zadrapań w okolicy twarzy - poinformował dyżurny Horskiej Zachrannej Slużby.

Poszkodowanego turystę zlokalizowała załoga śmigłowca. Po udzieleniu pomocy medycznej, ranny 32-latek został przez nią zabrany do szpitala w słowackim Popradzie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Warunki turystyczne w Tatrach

W Tatrach panują bardzo trudne, zimowe warunki turystyczne. Od niemal tygodnia w górach codziennie dochodzi do groźnych wypadków. Tylko w minioną niedzielę ratownicy TOPR przeprowadzili dziesięć wypraw ratunkowych, udzielając pomocy 14 osobom. W ciągu ostatnich kilku dni w Tatrach zginęły cztery osoby; trzech wspinaczy pod Gerlachem oraz turysta w Dolinie Jarząbczej

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości