Polska

"Talent ma znaczenie". Radni Marczułajtis, Niemczyk i inni

Polska

Aktualizacja:
tvn24 / wikipedia.orgOni zwyciężyli: Jagna Marczułajtis, Małgorzata Niemczyk i Paweł Papke

W wyborach samorządowych nie mogło wśród kandydatów zabraknąć także znanych sportowców. Nie tylko byłych, ale też takich, którzy kariery jeszcze nie zakończyli. W wyścigu o zaufanie wyborców startowało wielu, tylko nieliczni stanęli na podium.

Siatkarski „zasięg” się przydaje

Wyborcze rozegranie wygrały dwie gwiazdy polskiej siatkówki. Paweł Papke, były siatkarz i reprezentant Polski dostał się do rady Olsztyna z listy Platformy Obywatelskiej. Małgorzata Niemczyk, siatkarka, mistrzyni Europy, wywalczyła mandat radnej w sejmiku województwa łódzkiego.

Niemczyk bardzo zaangażowała się w kampanię. Osobiście rozwieszała swoje wyborcze plakaty. – Kto by pomyślał, że ćwiczony przez lata siatkarski zasięg zostanie wykorzystany w ten sposób – przyznała wybitna reprezentantka Polski, córka niemniej wybitnego trenera.

Olimpijki górą

Do celu zwycięsko dotarła także znana snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak. Startując w barwach PO, przekonała wyborców, że „talent ma znaczenie”. Sportsmenka zasiądzie w sejmiku województwa małopolskiego.

Mandat do rady miasta Wrocławia wywalczyła dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska (KWW Rafała Dutkiewicza).

Bez mandatów

Wiele znanych postaci polskiego sportu musiało jednak uznać porażkę.

Z list w województwie łódzkim bezskutecznie startowali eks-reprezentanci Polski w piłce nożnej: były bramkarz Józef Młynarczyk (z listy SLD), były pomocnik Jacek Ziober (z listy PSL) i były napastnik Włodzimierz Smolarek (lista PO).

W Małopolsce narciarz Józef Łuszczek (Wspólnota Małopolska) próbował dostać się do sejmiku województwa, a o mandaty radnych Krakowa z list Platformy Obywatelskiej ubiegali się znani piłkarze, byli reprezentanci Polski: Tomasz Rząsa i Andrzej Iwan.

W Lubelskiem o mandaty radnych ubiegali się mistrzowie świata: Karolina Michalczuk (boks, PSL) i Daniel Iwanek (karate, SLD).

W województwie dolnośląskim porażką zakończyła się walka o posady radnych w sejmiku wojewódzkim dla koszykarza Adama Wójcika i judoki Rafała Kubackiego.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 / wikipedia.org

Pozostałe wiadomości