Polska

Tajna akcja hazardowa CBA

Polska

TVN24Biuro prowadziło tajną operację wokół prac nad ustawą hazardową

Centralne Biuro Antykorupcyjne chciało wprowadzić agenta do zespołu zajmującego się pisaniem ustawy hazardowej za rządów Prawa i Sprawiedliwości - donosi Radio ZET.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Radia ZET, CBA za rządów PiS-u prowadziło tajną operację wokół prac nad ustawą hazardową i planowało następną. W ramach akcji do zespołu Zyty Gilowskiej piszącego ustawę miał trafić agent biura. Wynika to z notatki sporządzonej 12 grudnia 2006 roku przez członka Zarządu Ewidencji i Administracji CBA - twierdzi Radio ZET.

Kontrola internetowych bukmacherów

To miałoby umożliwić CBA monitorowanie działalności internetowych firm bukmacherskich przez żądanie dostępu do wyciągów z ich kont - miał napisać pracownik CBA w notatce. Dzięki temu aktywność CBA nie zostałaby zauważona, a uzyskane dokumenty przydałyby się do Specjalnej Operacji Wywiadowczej o kryptonimie KUPON - donosi Radio ZET.

Dokument ma być opatrzony adnotacją zastępcy naczelnika Zarządu Operacji Specjalnych, który się z nią zapoznał i zarekomendował przekazanie jej szefowi CBA w celu rozpatrzenia decyzji co do podjęcia zaproponowanych działań.

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości