Tadeusz Zwiefka szefem eurokampanii PO

Polska

The European ParliamentTadeusz Zwiefka szefem eurokampanii PO

Już wiadomo, kto zostanie szefem kampanii wyborczej PO do europarlamentu. Jacka Protasiewicza zastąpi Tadeusz Zwiefka. Dzisiaj zebrał się zarząd partii, by podjąć też decyzje, kto znajdzie się na listach Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.

Największe nazwiska przy których są znaki zapytania, to były minister finansów Jacek Rostowski oraz były minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Oni prawdopodobnie będą rozdysponowani do innych okręgów niż warszawski, w którym najbardziej prawdopodobną "jedynką" jest Danuta Hübner.

Gotowość do startu w wyborach

Pojawiają się też pytania o Bartosza Arłukowicza i Bogdana Zdrojewskiego. Minister kultury powiedział dzisiaj, że w rozmowie z premierem wyraził gotowość do kandydowania w eurowyborach.

Natomiast szefem sztabu wyborczego Platformy będzie Tadeusz Zwiefka. Zastąpi Jacka Protasiewicza, który podjął decyzję, że nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego po incydencie na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Niemiecki dziennik "Bild" opisał sytuację, w której będący pod wpływem alkoholu Protasiewicz wykrzykiwał "Heil Hitler".

Zwiefka szefem kampanii wyborczej

Tadeusz Zwiefka jest posłem PO do europarlamentu od 2004 roku.

Ma wykształcenie prawnicze. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Akademii Nauk Społecznych w Warszawie.

Do roku 2004 związany był z Telewizją Polską, w której pracował między innymi jako: sprawozdawca parlamentarny, dyrektor oddziału TVP w Szczecinie, kierownik zespołu redakcyjnego i gospodarz programu publicystycznego Programu I TVP „W centrum uwagi”, prowadzący, współtwórca i wydawca magazynu reporterów Programu III TVP „Telekurier” oraz prowadzący „Wiadomości” w Programie I TVP.

Autor: jl/tr/kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: The European Parliament