Polska

Szyszko o Puszczy Białowieskiej: okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego

Polska

[object Object]
Artyści chcą interwencji prezydenta i premier w sprawie Puszczy Białowieskiej (Materiał "Faktów" TVN, 19.05.17) Fakty TVN
wideo 2/9

Puszcza Białowieska to swego rodzaju okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, który uważa, że człowiek jest największym wrogiem zasobów przyrodniczych, a najwyższą formą ochrony jest "nie wycinaj drzew" - powiedział minister środowiska Jan Szyszko.

- Puszcza Białowieska to jest swego rodzaju okręt flagowy tego nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, gdzie ten nurt (...) uważa, że człowiek jest największym wrogiem zasobów przyrodniczych, a najwyższą formą ochrony jest "nie wycinaj drzew" i to jest zupełne odwrócenie całej sytuacji - powiedział szef resortu środowiska podczas sobotniego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale.

- To nie czyńcie sobie ziemi poddaną (...), tylko trzeba chronić przed człowiekiem, bo człowiek jest największym wrogiem tego całego układu, a najwyższą formą ochrony "nie wycinać drzew" i jeszcze u tego, który sobie sam posadził? To jest jakiś totalny obłęd - dodał.

"Polska unikatowa pod względem zasobów środowiskowych"

Minister powiedział, że Polska jest krajem unikatowym pod względem zasobów środowiskowych, pod względem bioróżnorodności, czyli pełnego składu gatunkowego dziko występujących roślin, zwierząt i grzybów. Według Szyszki Polska jest świadectwem, że gospodarzymy tymi zasobami przyrodniczymi zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju albo inaczej z koncepcją "czyńcie sobie ziemię poddaną".

W Puszczy Białowieskiej od blisko trzech tygodni protestują aktywiści z Greenpeace i Fundacji Dzika Polska, organizowane są blokady ciężkiego sprzętu do wycinki drzew w różnych częściach puszczy.

Autor: KB/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości