TVN24 | Polska

Hołownia wysłał zaproszenia do partyjnych liderów na "Konferencję o Przyszłości Polski"

TVN24 | Polska

Autor:
mjz
Źródło:
PAP
Hołownia: jeżeli chcemy zrobić zmianę w Polsce, to musimy dać ludziom nadzieję
Hołownia: jeżeli chcemy zrobić zmianę w Polsce, to musimy dać ludziom nadziejęTVN24
wideo 2/4
TVN24Hołownia: jeżeli chcemy zrobić zmianę w Polsce, to musimy dać ludziom nadzieję (wideo z 4 stycznia)

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, wysłał osobiste zaproszenia liderom KO, Lewicy i PSL na "Konferencję o Przyszłości Polski". Ma zostać zorganizowana w marcu. "Pokażmy Polakom pomyły na Polskę po PiS" - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE W TVN24 GO

Hołownia zaproponował zorganizowanie "Konferencji o Przyszłości Polski" z udziałem liderów czterech partii.

"Dziękuję za deklaracje uczestnictwa w konferencji: Władysław Kosiniak-Kamysz, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń. Dziś formalnie już wysłałem osobiste zaproszenia liderom PSL, Lewicy i KO. 21. marca 2022 pokażmy Polakom pomysły na Polskę po PiS - Konferencja o Przyszłości Polski" - poinformował Hołownia.

"Konferencja o Przyszłości Polski"

Hołownia ogłosił w środę swoją czteropunktową "Strategię Zwycięstwa". Jedną z jej propozycji jest organizacja "Konferencji o Przyszłości Polski" z udziałem liderów: PO Donalda Tuska, PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i Nowej Lewicy Włodzimierza Czarzastego. Celem takiej debaty (Hołownia zaproponował termin 21 marca, z udziałem mediów) miałaby być prezentacja programów głównych sił opozycyjnych. "Pokażmy wyborcom, że wiemy, jak wygląda demokratyczna, merytoryczna rozmowa. Pokażmy nie tylko to, od czego chcemy ich wybawić, ale pokażmy im to, co mogą mieć" - mówił w środę lider Polski 2050.

Szymon HołowniaRadek Pietruszka/PAP

Reakcje PSL, Lewicy i Platformy Obywatelskiej

Z zainteresowaniem ofertę Hołowni przyjęli przedstawiciele PSL i Nowej Lewicy. Kosiniak-Kamysz podkreślił, że zawsze pozytywnie przyjmuje wszelkie inicjatywy, "które wiążą się z dyskusją o przyszłości, o Polsce, o programie". Z zadowoleniem propozycję lidera Polski 2050 przyjął także szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Wątpliwości ma jednak wiceszef PO Borys Budka. - My oczywiście jesteśmy otwarci na rozmowy i współpracę, natomiast polityka ma to do siebie, że najlepiej rozmawia się bez fleszy kamer, bo wtedy buduje się zaufanie, wtedy można rozmawiać merytorycznie - powiedział. Dodał, że Platforma będzie z pewnością rozmawiać o współpracy z innymi partiami opozycyjnymi, jednak - jak zaznaczył - nie w świetle kamer.

Autor:mjz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Radek Pietruszka/PAP

Pozostałe wiadomości