Polska

Szydło: Polska jest państwem, które jest gwarantem światowego pokoju

Polska

[object Object]
Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym partnerem - mówiła premier Beata Szydłotvn24
wideo 2/26

Jako polski premier, jako Polka jestem dumna z tego, że przeżywamy takie chwile - oceniła Beata Szydło wystąpienie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie. Szefowa rządu podkreśliła, że USA są dla nas bardzo ważnym partnerem, a wizyta prezydenta Trumpa dowodzi, że Polska jest ważnym partnerem dla USA.

- To, że dzisiaj Donald Trump tutaj, na tle pomnika Powstańców Warszawskich, występował, był tutaj razem z nami, dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, Polska jest państwem, z którym trzeba się liczyć i Polska jest państwem, które jest gwarantem światowego pokoju, bezpieczeństwa, szybko się rozwijamy - stwierdziła w rozmowie z dziennikarzami premier Beata Szydło po zakończeniu wystąpienia prezydenta USA na placu Krasińskich.

"Podjęte konkretne decyzje"

Szefowa rządu dodała, że Polska jest państwem, które "gwarantuje swoim obywatelom jak najwyższe standardy życia" i które "chce z innymi współpracować po to, żebyśmy właśnie budowali pokój na świecie".

- Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym partnerem i to, że dzisiaj prezydent Donald Trump rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, że rozmawiali na temat bezpieczeństwa, na temat gospodarki, że są już podjęte też konkretne decyzje, to świadczy o tym, że Polska jest ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych - oświadczyła szefowa polskiego rządu.

"Polska rozwija się świetnie, rząd prowadzi sprawy w dobrym kierunku"

Premier przypomniała też, że prezydent Stanów Zjednoczonych w swoim wystąpieniu mówił o polskim bohaterstwie.

- Jako polski premier, jako Polka jestem dumna z tego, że przeżywamy takie chwile, jestem dumna z tego, że Polska rozwija się tak świetnie, że rząd, którym mam zaszczyt kierować, prowadzi polskie sprawy w dobrym kierunku - podkreśliła Beata Szydło, komentując przemówienie Donalda Trumpa.

Autor: tas//now / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości