TVN24 | Polska

Trwa Szkoła Letnia Lewicy. Panele na temat klimatu, gospodarki i świeckiego państwa

TVN24 | Polska

Autor:
akr,
karol
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Trwa Szkoła Letnia Lewicy
Trwa Szkoła Letnia LewicyTwitter/ Marcin Kulasek, Andrzej Szejna, Lewica
wideo 2/2
Twitter/ Marcin Kulasek, Andrzej Szejna, LewicaTrwa Szkoła Letnia Lewicy

Rola młodzieżówek, gospodarka, świeckie państwo, zmiany klimatyczne i służba zdrowia to część tematów poniedziałkowych paneli w ramach Szkoły Letniej Lewicy. Wydarzenie to rozpoczęło się w niedzielę i potrwa łącznie pięć dni. Wśród zaproszonych gości są czołowi politycy Lewicy, przedstawiciele młodzieżówek i organizacje pozarządowe.

W niedzielę w Pieckach pod Mrągowem rozpoczęła się Szkoła Letnia Lewicy. Potrwa pięć dni, a w jej programie znajdą się warsztaty, szkolenia i wykłady poświęcone edukacji, ochronie zdrowia, klimatowi, prawom człowieka, cyberbezpieczeństwu czy gospodarce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

W niedziele odbyło się spotkanie inauguracyjnej, o czym poinformował w mediach społecznościowych sekretarz generalny Nowej Lewicy Marcin Kulasek.

Szkoła Letnia Lewicy. Panele o gospodarce, świeckim państwie i klimacie

W poniedziałek odbyło się wiele spotkań w ramach imprezy. Podczas licznych paneli tego dnia rozmawiano między innymi o współpracy z mediami, roli młodzieżówek, gospodarce, świeckim państwie.

Odbyła się również dyskusja o odpowiedzialności za zmiany klimatyczne, ekologicznej gospodarce, służbie zdrowia i zdrowej żywności czy odpowiedzialności społecznej dużych korporacji.

Politycy, organizacje pozarządowe i młodzieżówki na imprezie Lewicy

Wśród gości Szkoły Letniej Lewicy są Robert Biedroń, Marcin Kulasek, Adrian Zandberg, Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Kotula czy Anita Sowińska, a także przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienie Związków Zawodowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego i organizacji pozarządowych.

W wydarzeniu biorą również udział przedstawiciele i przedstawicielki czterech młodzieżówek Lewicy: Federacji Młodych Socjaldemokratów, Młodej Lewicy, Młodych Razem i Organizacji Młodzieżowej PPS.

"Szkołą Letnią chcemy rozpocząć cykl szkoleń i warsztatów, które pozwolą zintegrować środowiska młodzieżowe skupione wokół Lewicy. Badania pokazują, że najmłodsi wyborcy najchętniej wskazuję właśnie Lewicę, jako ugrupowanie, na które chcieliby oddać głos, dlatego chcemy szkolić nasze młodzieżówki, a także dzielić się z nimi wzajemnie doświadczeniami w działalności społeczno-politycznej" - podkreślił Artur Jaskulski, rzecznik prasowy Nowej Lewicy i przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Autor:akr, karol

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@FMS_kraj

Pozostałe wiadomości