Para prezydencka odwiedziła sześcioraczki

[object Object]
Wizyta pary prezydenckiej w krakowskim szpitalu u sześcioraczków i ich rodzicówtvn24
wideo 2/5

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda odwiedzili w piątek w krakowskim szpitalu sześcioraczki oraz ich rodziców. Dzieci przyszły na świat w poniedziałek. W spotkaniu z parą prezydencką wziął udział także personel, który towarzyszył przy porodzie.

W poniedziałek w Krakowie przyszły na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki - Zosia, Kaja, Malwina i Nela oraz dwóch chłopców - Filip i Tymon. Poród odebrali lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego. Podczas wtorkowej konferencji lekarze poinformowali, że stan dzieci jest zadowalający.

Para prezydenta z wizytą u sześcioraczków

W piątek prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzili w krakowskim szpitalu sześcioraczki oraz ich rodziców.

Informację o wizycie opublikowała na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Para prezydencka spotkała się też z personelem placówki. Na stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej czytamy także, że "w spotkaniu wzięło udział około 40 osób zaangażowanych w akcję porodową z Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii oraz Oddziału Klinicznego Neonatologii"

Prezydent Andrzej Duda także wcześniej w poniedziałek pogratulował na Twitterze rodzicom i personelowi szpitala.

"Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki.To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego!" - napisał.

Mama i dzieci czują się dobrze

Ciąża mamy sześcioraczków została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mama czuje się dobrze, dzieci przebywają w inkubatorach, każde z nich waży około kilograma.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie. Taką ciążę nierzadko trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Autor: akr//now//kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Jakubowski / KPRP

Pozostałe wiadomości