Polska

Piotr Duda przyjechał na Nowogrodzką. "Porozumienie w kilku ważnych kwestiach"

Polska

Piotr Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiS
Piotr Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiStvn24
wideo 2/4

W poniedziałek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego z delegacją "Solidarności" pod przewodnictwem Piotra Dudy. "Uzyskano porozumienie w kilku ważnych kwestiach. Efektem spotkania jest powołanie zespołu rządowo-związkowego, który będzie pracował nad rozwiązaniem problemów istotnych dla obu stron" - poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS.

Spotkanie zakończyło się około godziny 19. Oprócz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera "Solidarności" Piotra Dudy wzięli w nim udział: szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska oraz szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

"Porozumienie w kilku ważnych kwestiach"

"Uzyskano porozumienie w kilku ważnych kwestiach. Spotkanie, w którym poruszono wiele spraw przebiegało w przyjaznej atmosferze" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Jego efektem będzie także powołanie zespołu rządowo-związkowego, który będzie pracował nad rozwiązaniem problemów istotnych dla obu stron" - dodała.

"Bardzo merytoryczna rozmowa"

Piotr Duda po wyjściu z siedziby PiS rozmawiał z dziennikarzami. Stwierdził, że na spotkaniu zostały poruszone "wszystkie tematy". - Nie tylko nauczycieli, ale podwyżek w całej sferze budżetowej, wszystkich jednostkach budżetowych. Dzisiaj nie jest kwestia tylko nauczycieli, ale urzędów wojewódzkich, sanepidów, bibliotekarzy, muzealników i wielu innych jednostek, w których są problem - powiedział

Ocenił, że z rządzącymi odbył "bardzo merytoryczną rozmowę". - Zawsze długo rozmawiamy, ale te rozmowy były owocne. W wielu kwestiach doszliśmy prawie że do porozumienia - powiedział Duda. - Powołaliśmy dwa wspólne zespoły, które zaczną doprecyzowywać te szczegółowe rozwiązania, o których dzisiaj rozmawialiśmy. Po tych rozmowach zespołów roboczych będziemy mogli mówić o pełnym sukcesie - zaznaczył.

Autor: ads / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości