Szef MSZ: Macierewicz rozmawiał z papieżem o katastrofie smoleńskiej


Papież przyjął szefa MON, Antoniego Macierewicza, na Franciszkańskiej w niedzielę. - Ważnym elementem rozmowy była kwestia katastrofy smoleńskiej - poinformował minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski.

Jak powiedział w RMF FM Waszczykowski, minister Macierewicz na pewno sam poinformuje o szczegółach rozmowy z papieżem. - Papież nie jest aktywny na płaszczyźnie międzynarodowej, tak jak na przykład był świętej pamięci Jan Paweł II. Jest mniej zaangażowanym dyplomatą. Zostawmy to ministrowi Macierewiczowi, żeby o szczegółach poinformował. Na pewno się pochwali, ja też chętnie posłucham - powiedział szef MSZ.

"Sprawa smoleńska jest niezakończona"

Jak dodał, z tego co wie "ważnym elementem rozmowy była kwestia katastrofy smoleńskiej". - My już jako rząd, od dawna przyrzekaliśmy, że będziemy podnosić to we wszystkich rozmowach z parterami zagranicznymi i sprawa smoleńska jest niezakończona. Katastrofa nie miała takiego przebiegu jaki miała, i będziemy tą świadomość przekazywać - powiedział Waszczykowski.

Stwierdził też, że papieżowi jest potrzebna taka wiedza bo "to ważny polityk, również światowy". - Nie tylko przywódca religijny, ale również polityk, który spotyka się z innymi politykami i taką wiedzę powinien uważam mieć. To był nasz obowiązek, żeby taką wiedzę wyposażyć Ojca Świętego - wyjaśnił.

Do rozmowy ministra Macierewicza z papieżem Franciszkiem doszło w niedzielę. Papież przyjął szefa MON na Franciszkańskiej. Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz nie ujawnił szczegółów rozmowy. Podał jedynie, że była to "dłuższa rozmowa", która odbyła się po hiszpańsku. Według źródła w MON rozmowa trwała ok. 30 minut.

Autor: mart/ja / Źródło: RMF FM, PAP

Źródło zdjęcia głównego: mon.gov.pl / kpt. Maciej Nojek/8BLT

Raporty:
Pozostałe wiadomości