Polska

Szczuka: Postawić tamę Korwin-Mikkemu. Wipler: To, co on mówi, to prawda i fakty

Polska

Szczuka: postawić tamę Korwin-Mikkemu. Wipler: To, co on mówi, to prawda i fakty
tvn24Kazimiera Szczuka i Przemysław Wipler byli gośćmi "Kropki nad i"

- Wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego o kobietach są spoza nawiasu tego, co można uznawać za walkę polityczną - mówiła w "Kropce nad i" Kazimiera Szczuka, kandydatka Europy Plus Twój Ruch. W obronie szefa Kongresu Nowej Prawicy stanął Przemysław Wipler, od niedawna poseł tego ugrupowania. - Korwin-Mikke ma takie poparcie, bo to, co on mówi, to prawda i fakty - przekonywał.

WIECZÓR WYBORCZY W TVN24, TVN24 BIZNES I ŚWIAT ORAZ TVN24.PL

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2014 - CZYTAJ RAPORT SPECJALNY

Korwin-Mikke powiedział w poniedziałek w "Kropce nad i", że kobiety nie powinny głosować. Pytany, czy uważa, że kobiety chcą być gwałcone, odpowiedział zaś: - Kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają i to jest normalne. Trzeba wiedzieć, kiedy można, a kiedy nie.

- Wypowiedzi Korwin-Mikkego o kobietach są spoza nawiasu tego, co można uznawać za walkę polityczną. Słowa Korwin-Mikkego o kobietach są niedopuszczalne, trzeba postawić im tamę. To jest niszczące - mówiła Szczuka.

Palikot jak Korwin-Mikke?

- Z moich ust nie usłyszycie takich słów, jak z ust Korwin-Mikkego, bo są za ostre - stwierdził Wipler. Odpierał jednak zarzuty pod adresem szefa ugrupowania, do którego wstąpił przed tygodniem. Powoływał się na słowa Janusza Palikota, który mówił o Wandzie Nowickiej, że "być może chce być zgwałcona". Kazimiera Szczuka nie broniła Palikota: - To jest wypowiedź skandaliczna, nie ma na nią zgody. Przez rok trwał konflikt środowisk kobiecych z Januszem Palikotem - przypomniała. - To jest nieporównywalne. Nie odpowiadam za te słowa. Niech pan powie o tych słowach (Korwin-Mikkego - red.), że są skandaliczne - apelowała Szczuka.

- Albo będziemy rozmawiali o tym, jaki jest program polityczny, albo będziemy dyskutowali o wypowiedziach polityków, które nie są programem partii - stwierdził Wipler. - Korwin-Mikke ma takie poparcie i ma tyle fanów na Facebooku, bo to, co on mówi, to prawda i fakty. Młodzi Polacy chcą dać czerwoną kartkę polskiej klasie politycznej - argumentował.

Nieodpowiedzialne poglądy

Kazimiera Szczuka nazwała "nieodpowiedzialnymi" poglądy głoszone przez przewodniczącego Kongresu Nowej Prawicy: - Opowiadanie młodzieży o tym, że kobiety lubią być gwałcone, o monarchii i braku publicznej ochrony zdrowia i publicznego transportu, jest nieodpowiedzialne. Młodzież nie rozumie niektórych mechanizmów. Gdyby świat wyglądał tak, jak wy proponujecie, to byśmy się o trupy potykali - mówiła Szczuka.

"Pani popiera zmuszanie mojego syna do chodzenia w sukience"

- Parlament Europejski jest po to, aby pracować na awans kraju i gospodarki. Do tego potrzebna jest wiedza, a nie krzyki. Ja nie będę biegała po miastach i mówiła młodym dziewczętom, że "załatwimy facetów", "weźmiemy władzę" dlatego, że jestem odpowiedzialna. Wy robicie właśnie to z dorastającą młodzieżą – nie tędy droga - mówiła kandydatka Europy Plus. Szczuka stwierdziła, że Kongres Nowej Prawicy opowiada kompletne bzdury o burdelu w Brukseli i Hitlerze. - Pani popiera zmuszanie mojego syna do chodzenia w sukience i malowania paznokci. Popiera pani genderowe przedszkole - odpowiadał Wipler.

"Hitler jest bohaterem lewicy"

"To, co pan mówi to śmietnik polityczny"
"To, co pan mówi to śmietnik polityczny"tvn24

Przemysław Wipler zwrócił uwagę na gospodarcze poglądy przewodniczącego Kongresu Nowej Prawicy: - Janusz Korwin-Mikke jest człowiekiem, który od początku lat 90. mówił, że trzeba obniżyć podatki. Tusk mówił, ze obniży podatki i zmniejszy liczbę urzędników, a zrobił odwrotnie. Unia Europejska w chwili obecnej to miejsce, w którym działa kilkanaście tysięcy firm lobbingowych, na tej korupcji tracą obywatele Europy i Polski - mówił poseł Wipler. - To co mówi pana szef, to jest bezpośrednie wychwalanie Hitlera. Czy pan to słyszy? - pytała Szczuka. - Hitler był lewakiem i socjalistą, jak pani - odpowiadał poseł Kongresu Nowej Prawicy. - Hitler jest bohaterem europejskiej lewicy - dodał Wipler.

- To, co pan mówi, to jest śmietnik polityczny - stwierdziła kandydatka Europy Plus. - Śmietnik polityczny to jest Janusz Palikot - odpowiadał Wipler.

Autor: kło//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości