Polska

Szczęśliwy, jak pies w myjni

Polska

Aktualizacja:

Odpowiednia temperatura, przyjemny dla psich uszu dźwięk lejącej się wody i antypoślizgowa bieżnia - to cechy specjalnej psiej myjni, która właśnie została otwarta w Koninie. Podobno zadowoleni są i właściciele i ich pupile.

Automatyczna myjnia dla psów jest pierwszą taką w Polsce. - Wybiera się szampon, potem jest mycie i suszenie. Wszystkie trzy fazy. Prawie jak myjnia dla samochodów, tylko przystosowana dla zwierząt - opisuje jedna z klientek myjni. Wystarczy tylko wrzucić monetę i wybrać program: dla psów o długiej lub krótkiej sierści i w zależności od jej koloru.

Odpowiednia jest także temperatura wody. - Mało ludzi zdaje sobie sprawę, że pies dobrze się czuje przy temperaturze 39 stopni, wiec mycie psa szlauchem w ogródku jest dla niego katorgą - tłumaczy pomysłodawca myjni - Tomasz Paduch.

Szlafroczki, lakier na pazurach i perfumy

Taka zaawansowana myjnia, to jak się okazuje, zaledwie wstęp do psiej czystości. Oprócz obcinania pazurków, strzyżenia i czesania psy mogą liczyć w "salonach piękności" na malowanie "paznokci" czy masaż.

- Istnieją także perfumy dla psów, które są odpowiednikiem ludzkich zapachów np.: Giano Mordacze, Hugo Boxer czy Laura Bassotti - wymienia Ewa Grabowska - właścicielka salonu pielęgnacji czworonogów.

A gdy pies już jest czysty i pachnący można go ubrać. - Dlaczego chiuaua ma nie dostać szlafroczka? - pyta przewrotnie właścicielka sklepu z wdziankami dla zwierząt.

W zdrowym ciele...

Na szczęście oprócz kosmetycznych "cudów" psy i ich właściciele mogą coraz częściej liczyć na fachową opiekę w hotelach dla psów. - Wybiega się, pobawi z innymi zwierzakami, a do domu wróci zmęczony, ale szczęśliwy - zachwala swoją placówkę Małgorzata Karczewska. Bo przecież dla czworonoga najważniejszy jest jego pan. - Najważniejsze żeby miał kontakt z właścicielem, żeby wiedział, że jest dla niego ważny - tłumaczy Zula Przybilińska - behawiorystka zwierzęca.

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości