Pełnomocnik rządu: ponad milion osób zgłosiło chęć zaszczepienia

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
TVN24, tvn24.pl
Dworczyk: od północy 15 stycznia do 16 stycznia zarejestrowało się na konkretne terminy szczepień 280 tysięcy osóbTVN24
wideo 2/35
TVN24Dworczyk: od północy 15 stycznia do 16 stycznia zarejestrowało się na konkretne terminy szczepień 280 tysięcy osób

Do tej pory na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się 280 tysięcy seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 miliona Polaków – przekazał w sobotę po południu szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Od piątku 15 stycznia osoby powyżej 80 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia mają ruszyć 25 stycznia. Na zabieg można się zapisywać na trzy sposoby: przez infolinię 989, przez e-rejestrację lub osobiście w punkcie szczepień, najczęściej najbliższym POZ. 22 stycznia ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat.

>> Jak wygląda e-rejestracja na szczepienie?

Ponadto od piątku uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.

>> Jak zgłosić chęć szczepienia? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak zgłosić chęć zaszczepienia się?KPRM

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Dworczyk: zarejestrowanych 280 tysięcy seniorów

Szef KPRM i rządowy pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że od godziny 0.00 w piątek 15 stycznia do południa w sobotę 16 stycznia zarejestrowało się na konkretne terminy szczepień 280 tysięcy osób. Przekazał również, że "deklarację udziału w szczepieniach zgłosiło ponad milion sto tysięcy osób i potwierdziło, klikając w link, który przychodzi jako zwrotna informacja".

Minister zapewnił, że system rejestracji działa i cały czas "odnotowuje bardzo duże zainteresowanie". - Zarówno za pośrednictwem infolinii, jak i strony Internetowego Konta Pacjenta – powiedział.

>> Dworczyk w TVN24 o logistyce programu szczepień

Szczepienia są darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Obecnie w Unii Europejskiej do użytku zatwierdzone są dwie szczepionki: Pfizer i BioNTech o nazwie Comirnaty oraz preparat Moderny.

Obydwie szczepionki podaje się w dwóch dawkach, w wypadku Comirnaty odstęp między nimi powinien wynosić co najmniej 21 dni, a przy preparacie Moderny 28 dni. Pierwszą szczepionką można szczepić osoby powyżej 16 lat, a drugą osoby dorosłe powyżej 18 lat.

Autor:akw//rzw

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: