Ruszyła rejestracja na szczepienia dla kolejnego rocznika

TVN24 | Polska

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
Dworczyk o planowanych dostawach szczepionek Pfizera do Polski TVN24
wideo 2/5
TVN24Dworczyk o planowanych dostawach szczepionek Pfizera do Polski

Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że w piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla 55-latków. Chęć zaszczepienia mogą zgłosić osoby urodzone w 1966 roku. Zapisy przez internet otwarte są od północy, infolinia pod numerem 989 czynna jest od godziny 6.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że każda osoba chętna, która urodziła się w 1966 roku może od piątku zapisać się na szczepienia na cztery sposoby.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

1. Telefon na bezpłatną infolinię 989

"Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia" – czytamy w komunikacie CIR.

2. SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333

"Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi cię przez rejestrację krok po kroku. Oba numery prowadzą do tego samego systemu. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia" - poinformowano.

"Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień" - napisano w komunikacie.

Dworczyk: przekroczyliśmy 8,2 miliona wykonanych szczepień

3. E-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl - zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód)

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu.

W przypadku braku Profilu Zaufania, w celu rejestracji szczepienia, skontaktuj się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

4. Kontakt z punktem szczepień - najlepiej telefonicznie

Numery do punktów szczepień znajdują się m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. "Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się zdalnie" - przypomniało CIR.

Harmonogram zaplanowanych kolejnych rejestracji w kwietniu:

· 17 kwietnia – rocznik 1967, · 19 kwietnia – rocznik 1968, · 20 kwietnia – rocznik 1969, · 21 kwietnia – rocznik 1970, · 22 kwietnia – rocznik 1971, · 23 kwietnia – rocznik 1972, · 24 kwietnia – rocznik 1973.

Rejestracja roczników 1962-1973 na szczepienieKRPM

"Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie. Jeżeli będzie mniejsze zainteresowanie rejestracją, to po 24 kwietnia zostanie uruchomiona rejestracja dla kolejnych roczników" - zwróciło uwagę rządowe Centrum. 

Masz więcej niż 55 lat? Zarejestruj się na szczepienie

"Wciąż trwa rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 55. roku życia. Szczepionka to szansa dla nas wszystkich na pokonanie pandemii, ale też najlepsza ochrona w przypadku zakażenia. Preparat daje gwarancję, że nie dotkną nas groźne powikłania chorobowe. Tymczasem to właśnie seniorzy są w grupie osób narażonych na największe ryzyko ciężkiego zachorowania. Dlatego - chrońmy siebie" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: