TVN24 | Polska

"Daj dobry przykład i zgłoś się". Kancelaria premiera zachęca medyków nagraniem

TVN24 | Polska

Autor:
kz//now
Źródło:
PAP
Kancelaria premiera zachęca medyków do szczepienia przeciw COVID-19
Kancelaria premiera zachęca medyków do szczepienia przeciw COVID-19Kancelaria premiera
wideo 2/21
TVN24Kancelaria premiera zachęca medyków do szczepienia przeciw COVID-19

Kancelaria premiera w materiałach opublikowanych w mediach społecznościowych zachęca medyków, aby zgłaszali się do programu szczepień przeciw COVID-19. Medycy są tak zwaną grupą zero, która w niedzielę rozpoczęła szczepienia przeciw COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Proszę Państwa! Rusza narodowy program szczepień przeciw COVID-19, a wraz z nim rządowa kampania informacyjna" - przypomniała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na swoim profilu na Facebooku.

"My już zgłosiliśmy się do udziału w szczepieniu. Dołącz i ty"

"Wspólne działanie przynosi najlepsze efekty. Bądźmy solidarni, bądźmy odpowiedzialni. Jeżeli jesteś pracownikiem ochrony zdrowia - daj dobry przykład i już dziś zgłoś się na szczepienie przeciw COVID-19!" - czytamy we wpisie, do którego dołączony jest film, na którym trójka medyków idących szpitalnym korytarzem zachęca, by się zaszczepić.

- My już zgłosiliśmy się do udziału w szczepieniu. Dołącz i ty - mówi lektor na nagraniu.

Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19

Pierwsza dostawa szczepionek przeciwko koronawirusowi dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs w piątek. Transport trafił do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim. Tu został rozdzielony i dotarł do 72 tak zwanych szpitali węzłowych. W nich od niedzieli zaczęły się pierwsze szczepienia przeciw COVID-19.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 miliona dawek szczepionki. Narodowy Program Szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności zaszczepieni będą między innymi pracownicy sektora ochrony zdrowia (na przykład lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepieni mają być seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

CZYTAJ TAKŻE: Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. Jak się na nie zapiszemy? >>>

Pierwsza osoba zaszczepiona w Polsce
Pierwsza osoba zaszczepiona w PolsceTVN24

Autor:kz//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości