Czy będzie obowiązek szczepienia dla trzech grup zawodowych? Poseł PiS: na to pytanie nie odpowiem

Autor:
js/adso
Źródło:
TVN24
Czy będzie obowiązek szczepienia dla trzech grup zawodowych? "Na to pytanie nie odpowiem"
Czy będzie obowiązek szczepienia dla trzech grup zawodowych? "Na to pytanie nie odpowiem"TVN24
wideo 2/22
TVN24Czy będzie obowiązek szczepienia dla trzech grup zawodowych? "Na to pytanie nie odpowiem"

Nie jestem zwolennikiem nakładania obowiązku szczepień przeciw COVID-19 - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos. Pytany, czy zostanie uchwalony obowiązek szczepienia dla trzech grup zawodowych, odparł, że "na to pytanie nie odpowie".

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie od 1 marca obowiązku szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) pytany w "Rozmowie Piaseckiego" o tę sprawę, powiedział, że nie zna najnowszych informacji, które są w resorcie i rządzie. - Jak trafi ustawa (do Sejmu - red.), to wtedy będę nad tą ustawą pracować - dodał. 

- Ja osobiście nie jestem przekonany do tego, żeby był obowiązek szczepień. Niestety dochodzi w Polsce już do sytuacji zupełnie niewiarygodnych - powiedział. Dodał, że ma na myśli "tak zwane fałszywki zaświadczeń, że ktoś był szczepiony". - Więc mogę sobie wyobrazić krok dalej, coś prostszego, że pojawią się lewe zaświadczenia, że ktoś nie może być szczepiony, że są przeciwskazania - mówił Latos. 

OGLĄDAJ WSZYSTKIE WYDANIA "ROZMOWY PIASECKIEGO" W TVN24 GO

Dopytywany, czy byłby zwolennikiem nałożenia obowiązku szczepienia na trzy grupy zawodowe wskazane przez Ministerstwo Zdrowia, odpowiedział, że "nie jest w ogóle zwolennikiem nakładania obowiązku szczepień".

Na pytanie, czy będzie obowiązek szczepienia dla trzech grup zawodowych, poseł PiS odparł, że "na to pytanie nie odpowie".

- Szef sejmowej komisji zdrowia pracuje nad dokumentami, które do tej komisji zdrowia wpływają - dodał. Powiedział, że "ma kontakt z resortem, ale nie będzie przekazywał komunikatu za resort". 

Poseł Latos o ustawie umożliwiającej weryfikację szczepień przez pracodawców
Poseł Latos o ustawie umożliwiającej weryfikację szczepień przez pracodawcówTVN24

Poseł PiS: będzie bezpłatne testowanie pracowników

Poseł PiS odniósł się także do prac nad ustawą umożliwiającą pracodawcy weryfikację szczepień. - Z tego, co mi wiadomo, tam są przewidziane jakieś korekty - powiedział. Wyjaśnił, że korekta ma polegać na tym, że "będzie bezpłatne testowanie pracowników i w ten sposób będzie weryfikacja tego, czy są zakażenia". 

Latos dodał, że "to będzie opłacone ze strony państwa". Pytany, czy paszport covidowy zwolni z tego testu, powiedział, że "jak rozumie, jeżeli ktoś nie będzie miał objawów chorobowych, to tak". 

Autor:js/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości