Otwarte zapisy na szczepienia dla kolejnego rocznika

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP
Dworczyk: od 9 maja już wszyscy będę mieli wystawione e-skierowania
wideo 2/35
Dworczyk: od 9 maja już wszyscy będę mieli wystawione e-skierowania

Od środy na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby urodzone w 1970 roku. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień.

W tym tygodniu nadal każdego dnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Odpowiednio: 21 kwietnia są to osoby urodzone w 1970 roku, 22 kwietnia będzie to rocznik 1971, 23 kwietnia – rocznik 1972, a 24 kwietnia – rocznik 1973. Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak zapowiedział na wtorkowej konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia będzie rozpoczynała się rejestracja dwóch roczników. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie i będzie mógł zarejestrować się na szczepienie.

Harmonogram zapisów na szczepienia do 9 majaKPRM

Rejestracja na szczepienie

Rejestrować się na szczepienie można na cztery sposoby:

1. dzwoniąc na infolinię 989, 2. internetowo: korzystając z systemu e-Rejestracji i Internetowego Konta Pacjenta, 3. wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, 4. bezpośrednio w punkcie szczepień.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Artur Reszko

Tagi:
Raporty: