Niedzielski: tutaj nie widać trzeciej fali!

TVN24 | Polska

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP
Prof. Simon: szczepić powinniśmy się wszystkim tym, co będzie zatwierdzone przez odpowiednie agendyTVN24
wideo 2/35
TVN24Prof. Simon: szczepić powinniśmy się wszystkim tym, co będzie zatwierdzone przez odpowiednie agendy

Minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że wśród lekarzy nie widać trzeciej fali zachorowań. "To wpływ szczepień przeciw COVID-19" - stwierdził.

Na Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski opublikował wykres zachorowań na COVID-19 wśród lekarzy od grudnia 2020 roku do marca 2021 roku. "Wpływ szczepień przeciw COVID-19 na zachorowania lekarzy. Od początku grudnia spadek z dziennego poziomu powyżej 200 do 10. Tutaj nie widać trzeciej fali!" – napisał Niedzielski.

W czasie sejmowej Komisji Zdrowia 18 lutego minister zdrowia wskazał, że od 27 grudnia, gdy rozpoczęły się szczepienia, przyjęło je prawie 120 tysięcy lekarzy. Według zestawienia Naczelnej Izby Lekarskiej z lutego w Polsce jest 137,3 tys. lekarzy mających prawo wykonywania zawodu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Dodatkowa pula szczepionek dla medyków w Warmińsko-Mazurskiem

Do województwa warmińsko-mazurskiego dotarła w poniedziałek dodatkowa pula 10 tysięcy szczepionek AstraZeneki. Dostawa wiązała się z ogłoszeniem przez rząd lockdownu w regionie z powodu wysokiego poziomu zakażeń koronawirusem.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że szczepionki trafiły już do 30 węzłowych szpitali w regionie. Zostaną nimi zaszczepieni pacjenci z grupy zero – medycy i pracownicy domów pomocy społecznej. - Około ośmiu tysięcy szczepionek zostanie przeznaczonych do szczepienia medyków, pozostałe dla pracowników DPS-ów – powiedział Guzek.

Zapewnił, że pula dodatkowych szczepionek jest niezależna od tej, którą region otrzymuje w ramach szczepień seniorów i nauczycieli.

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: