TVN24 | Polska

Michał Dworczyk zaszczepił się przeciw COVID-19

TVN24 | Polska

Autor:
akr/dap
Źródło:
PAP
Dworczyk: w ciągu ostatnich kilkunastu dni Janssen zmniejszył dostawy o 450 tysięcy sztuk szczepionek do Polski
Dworczyk: w ciągu ostatnich kilkunastu dni Janssen zmniejszył dostawy o 450 tysięcy sztuk szczepionek do PolskiTVN24
wideo 2/21
TVN24Dworczyk: w ciągu ostatnich kilkunastu dni Janssen zmniejszył dostawy o 450 tysięcy sztuk szczepionek do Polski

"Dołączyłem dziś do grona zaszczepionych preparatem AstraZeneki" – przekazał w poniedziałek po południu na Twitterze szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk zamieścił w poniedziałek po południu na Twitterze informację, że zaszczepił się przeciw COVID-19. Wpis opatrzył kilkoma fotografiami z punktu szczepień.

"Dołączyłem dziś do grona zaszczepionych preparatem AstraZeneca. Zachęcam wszystkich do zapisów, łącznie z ozdrowieńcami oraz osobami od 16. roku życia, które mają już wystawione e-skierowania" – napisał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Szczepienia przeciw koronawirusowi

Na rynku unijnym dopuszczono do tej pory do szczepień przeciw COVID-19 cztery preparaty: firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca oraz Johnson & Johnson. Wszystkie wykorzystywane są do szczepień w Polsce.

Od 9 maja e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 ma wystawione każda osoba, która ukończyła 18 lat. Może zapisywać się na nie m.in. telefonicznie, wysyłając SMS, poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta lub w punkcie szczepień.

Tylko szczepionka COVID-19 Vaccine Janssen (nazwana tak od przedsiębiorstwa należącego do koncernu Johnson & Johnson) jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia szczepienia. Dla wszystkich przyjmujących drugą dawkę, od poniedziałku odstęp między dawkami został skrócony do 35 dni, czyli 5 tygodni. Wcześniej dla preparatów firm Pfizer/BioNTech oraz Moderna wynosił on 42 dni, a dla AstraZeneki – 84 dni.

Autor:akr/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości