Polska

Szanują lekarzy, wolą przedsiębiorców. Jakich mężczyzn szukają Polki?

Polska

Czego pragną kobiety?
tvn2427 proc. Polek uważa, że najlepszym mężem byłby przedsiębiorca

Największym zaufaniem Polek cieszą się lekarze, a 27 proc. kobiet najchętniej związałoby swoją przyszłość z przedsiębiorcą - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Pracodawców RP oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Panie wybrały, a co na to panowie? O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli zawodów, które znalazły się na szczycie rankingu.

89 proc. ankietowanych kobiet wskazało, że lekarz to zawód godny zaufania. - Myślę, że wybrały prawidłowo, dlatego że lekarze mężczyźni kierują się w życiu odpowiedzialnością. Myślę, że są delikatni i są uczuciowi, czyli potrafią opiekować się partnerką - skomentował wybór Polek Waldemar Chęciński, diabetolog i internista.

- Przede wszystkim odgrywa tutaj rolę bezpieczeństwo, że zawód ten daje większe poczucie bezpieczeństwa niż każdy inny - dodał toksykolog, dr Eryk Matuszkiewicz.

Najmniej zaufania Polki mają do związkowców i polityków.

Przedsiębiorca to rozsądny wybór

Polki poproszono również o wskazanie, wśród których zawodów szukałyby najlepszego kandydata na męża. 27 proc. kobiet wskazało, że chciałoby związać swoją przyszłość z przedsiębiorcą. Nie dziwi to przedstawiciela tego zawodu, Michała Wiercimoka: - To nie jest jakieś zaskoczenie specjalne, bo kobiety kierowały się zapewne rozsądkiem w tym sondażu. Wiadomo, że to większy status społeczny i materialny - ocenił.

18 proc. Polek wybrałoby lekarza, a 15 proc. prawnika. - Jako prawnika to bardzo cieszy, ale od razu chciałbym powiedzieć, że jako, spotykając się z zainteresowaniem drugiej płci, jak każdy człowiek, oczekuję, żeby motywem tego zainteresowania była przede wszystkim nasza osobowość - ostrzegł adwokat, Krzysztof Budnik.

Uporządkowany jak urzędnik

Na kolejnych pozycjach rankingu znaleźli się żołnierze (9 proc.) urzędnicy (4 proc.) i nauczyciele (2 proc.).

- Urzędnicy pewnie nie są tak szybcy jak sportowcy albo tak ekspresyjni jak aktorzy, ale też mają pewne zalety - zachwalał reprezentujący urzędników Adam Dębski. - Zwykle mają przewidywalny czas pracy, uporządkowany kalendarz, uporządkowane papiery w domu. Zwykle są słowni. Na pewno są punktualni - wyliczał.

- Drogie panie, jeżeli szukacie dobrego męża, nie przekreślajcie urzędników - zaapelował.

Miłość przede wszystkim

Najgorzej w rankingu wypadli politycy. Związać z nimi swoją przyszłość chciałoby tylko 0,5 % Polek.

- Ja osobiście jestem przekonany, że ten wynik mówi o potencjalnym zainteresowaniu osobą, która wykonuje ten zawód. Natomiast o wyborze naszego partnera decyduje miłość - podkreślił na koniec adwokat, Krzysztof Budnik.

Jakich mężczyzn szukają Polki?
Jakich mężczyzn szukają Polki?tvn24

Autor: kg//kdj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości