TVN24 | Polska

Pijany kierowca potrącił starsze małżeństwo na pasach. Kobieta przeżyła, jej mąż nie

TVN24 | Polska

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Do zdarzenia doszło w SzamotułachGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Szamotułach

Oni byli już na przejściu dla pieszych, on dopiero na nie wjeżdżał. 24-letni kierowca potrącił 72-latkę i jej 73-letniego męża. Niestety mimo reanimacji nie udało się uratować mężczyzny. Kierowca audi był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu w Szamotułach (woj. wielkopolskie). - Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, iż 24-letni obywatel Ukrainy, który kierował audi potrącił dwoje pieszych mieszkańców Szamotuł, którzy przechodzili przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych - poinformowała Sandra Chuda, rzeczniczka szamotulskiej policji.

Serwis eszamotuły.pl zacytował w niedzielę relację świadka, według którego audi z dużą siłą wjechało w pieszych już znajdujących się na pasach. Potrąceni zostali 73-letni mężczyzna i 72-letnia kobieta.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Kobieta trafiła do szpitala, jej mąż nie przeżył wypadku

Kobieta trafiła do szpitala, mężczyzna zmarł mimo reanimacji. Pijany 24-letni sprawca wypadku został zatrzymany. - Gdy policjanci pracujący na miejscu sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem, okazało się, iż 24-latek ma 1,52 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności z jego udziałem będą wykonywane w najbliższym czasie - dodaje Chuda.

Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli dowody, przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz pozostałą, niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, sprawcy grozi kara więzienia.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Szamotuły

Pozostałe wiadomości