Polska

Dwa zdjęcia w jednym. Symboliczny obraz Warszawy

Polska

Jedno wydarzenie, ale dwie grupy. Wielki marsz przeszedł przez Warszawę (materiał "Faktów" TVN z 11 listopada)
Jedno wydarzenie, ale dwie grupy. Wielki marsz przeszedł przez Warszawę (materiał "Faktów" TVN z 11 listopada)Fakty TVN
wideo 2/23

Niezwykły obraz z niedzielnego marszu w Warszawie opublikowała absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Ada Zielińska. Zdjęcie, a w zasadzie montaż dwóch ujęć, na którym widać kobietę wyglądającą przez okno na zebrany na rondzie Dmowskiego tłum, podbiło media społecznościowe. - Nie spodziewałam się takiego zainteresowania - przyznaje autorka. Wyjaśniła, że chciała "w jednym kadrze pokazać dwie Polski".

Kadr, który zdobył dużą popularność w internecie, przedstawia kobietę, która siedzi na łóżku, przy zapalonej lampce nocnej, i wygląda przez okno. Za nim widać warszawskie rondo Dmowskiego, na którym zebrany tłum czerwieni się od rozpalonych rac.

Zdjęcie - jak pisze "Gazeta Wyborcza" - zostało zmontowane z dwóch ujęć zrobionych niemal w tym samym czasie. W mediach społecznościowych udostępniły je tysiące osób.

#independenceday

Post udostępniony przez Ada Zielinska (@adsoadsoadso)

"Chciałam w jednym kadrze pokazać dwie Polski"

- Nie spodziewałam się takiego zainteresowania - przyznała Ada Zielińska, autorka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Zdradziła też kulisy powstania fotografii.

- Zdjęcie było inscenizowane. Chciałam w jednym kadrze pokazać dwie Polski. Wiedziałam, że z okna Novotelu będzie dobrze widać marsz. Udało mi się wynająć pokój na godziny, zabrałam ze sobą koleżankę i zrobiłam zdjęcie - powiedziała "Wyborczej".

Policja: 250 tysięcy osób na marszu

Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" z udziałem prezydenta i premiera przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy. Został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Policja szacuje, że uczestniczyło w nim około 250 tysięcy osób.

CZYTAJ WIĘCEJ O NIEDZIELNYM MARSZU >

Autor: ads//now / Źródło: tvn24.pl, wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/adsoadsoadso/

Pozostałe wiadomości