Ministrowie aktywów państwowych, finansów i klimatu. Kim są?

TVN24

tvn24W poniedziałkowym "Czarno na białym" między innymi sylwetka Jacka Sasina

W poniedziałek w "Czarno na białym" sylwetki nowych ministrów - ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra finansów Tadeusza Kościńskiego i ministra klimatu Michała Kurtyki. Pojawią się między innymi pytania o warte miliardy spółki Skarbu Państwa, powierzone w ręce jednego człowieka oraz odejście od węgla jako głównego źródła energii. Na "Czarno na białym" zapraszamy o 20.25 do TVN24.

"Czarno na białym" w poniedziałek o 20.25 w TVN24.

Wicepremier Jacek Sasin, od niedawna minister aktywów państwowych, to twarz dobrze znana. Dostał on jednak nowe, szczególne zadania. Cyprian Jopek pokaże, jak z szefa miejskiej spółki w podwarszawskich Ząbkach stał się ministrem, który będzie kontrolował kilkaset spółek Skarbu Państwa, wartych miliardy złotych.

Gigantyczny majątek, który w ostatnich latach był polem partyjnej bitwy o wpływy, będzie na nowo w rękach jednego ministra. Dlaczego akurat ten polityk dostał tak ogromną władzę? I co oznacza jego nominacja?

W programie pojawią się też pytania o nowego ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. To Polak urodzony w Anglii, który całe życie przepracował w bankach. Jest przede wszystkim zaufanym człowiekiem premiera Mateusza Morawieckiego. Czy właśnie dlatego stanął na czele jednego z najważniejszych ministerstw? Czy jego zadaniem będzie poszukiwanie pieniędzy na realizację obietnic wyborczych? Szczegóły w reportażu Arkadiusza Wierzuka.

Zostaną postawione także pytania o nowe ministerstwo i wyzwania, jakie stoją przed jego szefem. Dariusz Kubik w rozmowie z szefem resortu klimatu Michałem Kurtyką pyta między innymi o budowę elektrowni węglowej w Ostrołęce, rządowy program "Czyste Powietrze" i o to, czy i jak będzie przekonywał rząd do odejścia od węgla jako głównego źródła energii.

Autor: red. / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24