Polska

Sylwester za 3,5 mln zł

Polska


3,5 mln złotych może kosztować tegoroczny sylwester w Warszawie. Stołeczni radni przed Pałacem Kultury i Nauki spodziewają się nawet 40 tys. osób.

W czwartek radni wyrazili zgodę na zawarcie przez miasto umów na organizację plenerowej zabawy sylwestrowej.

Przez ostatnie dwa lata w Warszawie nie organizowano centralnej imprezy sylwestrowej pod gołym niebem. W 2005 r. zabawa została odwołana ze względów bezpieczeństwa. Rok później urząd miasta poinformował, że zorganizowanie imprezy jest niemożliwe ze względu na przepisy dotyczące organizacji imprez masowych.

W tym roku ma się to zmienić. Mieszkańcy miasta będą się bawić na placu Defilad w samym centrum miasta. Na scenie - według wstępnych zapowiedzi - wystąpią m.in. Tatiana Okupnik, Kasia Kowalska, Lady Pank, T. Love, Bracia, Feel, Jet Set oraz Orkiestra Zygmunta Kukli. Ta ostatnia wraz z zaproszonymi gośćmi wykona najbardziej znane piosenki o Warszawie. Na północ zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że od dwóch lat w stolicy nie była organizowana zabawa sylwestrowa, przez co władze miasta spotykały się z dużą krytyką mediów. Liczne sygnały od mieszkańców wskazują, że impreza ta jest jednym z najbardziej oczekiwanych przedsięwzięć kulturalnych miasta.

"Zabawy sylwestrowe należą do najważniejszych wydarzeń kulturalnych największych miast na całym świecie. Brak takiego przedsięwzięcia w stolicy wpływa negatywnie na wizerunek miasta" - wyjaśniono w uzasadnieniu.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości