Sylwester Tułajew sekretarzem stanu w MSWiA

Polska

Prezydent Andrzej Duda 4 czerwca powołał nowych ministrów tvn24
wideo 2/5

Premier Mateusz Morawiecki powołał Sylwestra Tułajewa na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - poinformował we wtorek resort.

Poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew zastąpi Pawła Majewskiego na stanowisku sekretarza stanu w MSWiA. Akt powołania został wręczony przez minister Elżbietę Witek.

Jak poinformował resort, we wtorek podczas posiedzenia Komitetu Sterującego projektem e-dowód przyjęto raport końcowy, podsumowujący pracę nad nim. Komitet przyjął również w raporcie rekomendacje, których wdrożenie przyczyni się do usprawnienia realizacji projektów w resorcie.

Nadzór nad Centrum Personalizacji Dokumentów

Wśród rekomendacji jest dalszy rozwój Biura Projektów. Mają się one przyczynić do skuteczniejszej realizacji koncepcji administracji publicznej. Przyjęcie raportu końcowego bezpośrednio wiązało się z zakończeniem misji w ministerstwie przez Pawła Majewskiego. Nowy sekretarz stanu w MSWiA będzie nadzorował departamentem teleinformatyki, spraw obywatelskich, zezwoleń i koncesji. Będzie również kierował pracami nad Centrum Personalizacji Dokumentów.

Autor: asty//kg / Źródło: PAP