TVN24 | Polska

Kilkadziesiąt wypadków, w których zginęły trzy osoby. Tysiące interwencji

TVN24 | Polska

Autor:
js/kab
Źródło:
PAP
Zderzenie dwóch busów w miejscowości Zdziechów
Zderzenie dwóch busów w miejscowości ZdziechówTVN24
wideo 2/4
TVN24Zderzenie dwóch busów w miejscowości Zdziechów

Do północy w sylwestra doszło do 50 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 68 zostało rannych - przekazał w piątek Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji. Policjanci przeprowadzili w całym kraju 18 tysięcy interwencji.

Komenda Główna Policji poinformowała, że w czwartek do północy policjanci przeprowadzili 18 tysięcy interwencji. Dodała, że funkcjonariusze skupili się w tym czasie na kontrolach pojazdów. Odnotowali 50 wypadków drogowych, w których zginęły trzy osoby, a 68 zostało rannych. Podczas kontroli trzeźwości policja wykryła 158 nietrzeźwych kierowców.

- Jesteśmy wdzięczni, że społeczeństwo po raz kolejny wykazało się solidarnością, stanęło na wysokości zadania i pozostało w domach, dzięki czemu było bezpiecznie, a policjanci nie musieli podejmować dużej liczby interwencji - powiedział Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Czytaj: Dwie osoby zginęły w zderzeniu busów, siedem jest rannych

Dodał, że większość działań policji w czasie sylwestra dotyczyła ruchu drogowego. Policjanci dużą uwagę skupili na trzeźwości kierowców.

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dodał, że działania policji na drogach są nadal prowadzone. Doświadczenie policji pokazuje, że część kierowców zachowuje się nieodpowiedzialnie i będąc pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę po imprezie sylwestrowej.

Zderzenie dwóch busów na MazowszuKontakt 24/Tomek

"Świadomość i odpowiedzialność"

- Jestem pod ogromnym wrażeniem samodyscypliny. Słowa, którymi możemy podsumować ostatnią noc, to świadomość i odpowiedzialność warszawiaków. Biorąc to pod uwagę, jestem przekonany, że dużo szybciej nam wszystkim uda się pokonać COVID-19, a w sylwestra za rok place będą pełne bawiących się osób - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji o nocy sylwestrowej w stolicy.

Czytaj: Policja "pod ogromnym wrażeniem samodyscypliny" warszawiaków. 340 osób wylegitymowanych, 26 mandatów

Według danych przekazanych przez policję w czasie nocy sylwestrowej wylegitymowano 340 osób, z czego większość to kierujący. Policja wystawiła też 26 mandatów. - Skierowanych zostanie 57 wniosków o ukaranie do sądu plus trzy wnioski do sądu do spraw nieletnich. Do sanepidu skierowane zostaną 63 notatki. Stwierdzono dziewięć przestępstw. Zatrzymano pięć osób, w tym trzech poszukiwanych i dwie osoby w związku z posługiwaniem się fałszywym dokumentem - podała policja.

Autor:js/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości